Łyżwiarstwo figurowe – MŚJ: Polska para poza finałem. Zawadzki: „Przepraszam wszystkich…”

Oleksandra Borysowa i Cezary Zawadzki na 29. lokacie zakończyli rywalizację na Mistrzostwach Świata Juniorów, rozgrywanych na Tajwanie. Polskiej parze tanecznej nie udało się zatem powtórzyć sukcesu sprzed roku i awansować do finału konkurencji.

Tegoroczne wyniki wicemistrzów Polski juniorów ewidentnie dawały naszej parze szanse na awans do tańca dowolnego i walkę o poprawienie lokaty z ubiegłorocznych MŚJ, podczas których Borysowa i Zawadzki uplasowali się na 20. pozycji.

Niestety to nie był dzień Saszy i Czarka. Już w pierwszym elemencie – sekwencji twizzli, Zawadzki kilkukrotnie się zachwiał, przez co sędziowie przyznali za nie tylko pierwszy poziom, odejmując dodatkowo punkty za wykonanie. W końcówce programu łódzkiemu duetowi przydarzył się jeszcze jeden błąd – upadek partnera w sekwencji kroków. Pomimo znakomitego wykonania obowiązkowych sekwencji tańca i podnoszenia krótkiego Borysowa i Zawadzki uzyskali dość słaby wynik 37,68 pkt i uplasowali się na 29. lokacie, zdecydowanie poniżej możliwości i oczekiwań pary.

Całą winę za dzisiejsze niepowodzenie wziął na siebie Zawadzki, który w rozmowie z naszym portalem nie krył rozgoryczenia startem na Tajwanie:

Chciałbym przekazać najszczersze przeprosiny wszystkim, którzy nas oglądali i na nas liczyli. Nie udało nam się dostać do finału, a biorąc pod uwagę zeszły start na Mistrzostwach Świata mogliśmy dać radę. Muszę przyznać, że jest to tylko i wyłącznie moja wina, Sasza przejechała dziś naprawdę dobry program i zdobyte plusy i poziomy należą się jej. Wiem, że wiele osób nas oglądało mimo wczesnej godziny jaka panowała w Polsce…. dziękujemy wam za to, byliście świetnym wsparciem ?

W tańcu krótkim najlepsi okazali się Rosjanie Ałła Łoboda i Paweł Drozd, który za swój przejazd zebrali w sumie 67,59 pkt i o 0,3 pkt wyprzedzili Amerykanów Rachel i Michaela Parsons. Na trzecim miejscu inna rosyjska para – Anastazja Skopcowa/Kirył Aleszyn (63,38 pkt).

Wyniki:

1 Alla LOBODA / Pavel DROZD
RUS
67.59 1
2 Rachel PARSONS / Michael PARSONS
USA
67.29 2
3 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
RUS
63.38 3
4 Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV
RUS
63.26 4
5 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA
CAN
60.79 5
6 Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO
USA
60.53 6
7 Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER
USA
60.30 7
8 Natacha LAGOUGE / Corentin RAHIER
FRA
55.41 8

 

 29 Olexandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI
POL
37.68 29

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password