Łyżwiarstwo figurowe: Operacja w drodze na igrzyska

Polscy łyżwiarze figurowi, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew po bardzo udanym sezonie, rozpoczynają przygotowania do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Droga na igrzyska jest jednak wyboista i wiedzie przez… salę operacyjną.

Nasza para taneczna w tym sezonie prezentowała wyborną dyspozycję, plasując się na 8. miejscu w Mistrzostwach Europy i 14. pozycji Mistrzostw Świata. Ten ostatni wynik pozwolił naszym łyżwiarzom figurowym wywalczyć kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.

Sukcesy te okupione były jednak ogromnym bólem. Pochodzący z Ukrainy Spodyriew od początku sezonu zmagał się bowiem z przepukliną międzykręgową na poziomie L5-S1,w której krążek międzykręgowy wysunął się już na 5mm. Jak nietrudno się domyślić kontuzja ta powodowała nie tylko ogromny dyskomfort u zawodnika, ale przede wszystkim trudny do zwalczenia ból.

– Przez cały sezon, Maks poddawany był terapii przeciwbólowej i leczony komórkami macierzystymi i osoczem własnym. Niestety taka terapia nie była już skuteczna i konieczny był zabieg – poinformowali Kaliszek i Spodyriew na swoim facebookowym profilu.

Operacja, przeprowadzona w Kort-Klinice Korfantów przebiegła jednak pomyślnie. Zawodnika czeka teraz około miesięczna przerwa połączona z rehabilitacją. Nie powinna ona jednak zaburzyć przygotowań naszej pary do olimpijskiego debiutu, bowiem zabieg został zaplanowany na okres „wakacyjny” pomiędzy sezonami.

Źródło: Natalia Kaliszek&Maksym Spodyrev

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password