Łyżwiarstwo figurowe: Plutowska i Flemin tuż za podium w Dortmundzie

Justyna Plutowska i Jeremie Flemin zajęli czwarte miejsce w rozgrywanych w Dortmundzie zawodach NRW Trophy dla par tanecznych. W rywalizacji oglądaliśmy także nasze młodsze duety.

plutowska-flemin-figurowe

Justyna Plutowska i Jeremie Flemin swój występ w Dortmundzie z pewnością będą mogli zaliczyć do udanych. Polski duet rywalizację rozpoczął znakomicie, od trzeciej lokaty w programie krótkim. Nasi zawodnicy na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali wszystkie elementy techniczne, zwłaszcza podnoszenie krótkie i sekwencję twizzli, które ocenione zostały na poziom czwarty. Justyna i Jeremie za pierwszą część zmagań uzyskali 53,71 pkt, czyli o nieco ponad pięć punktów więcej od rekordu życiowego pary trenującej pod okiem Barbary Fusar-Poli.

Równie dobrze polsko-francuski duet taneczny zaprezentował się w tańcu dowolnym. Znów bardzo udanie wypadły wszystkie podnoszenia oraz kombinacja piruetów, które zyskał poziomy czwarte i wysokie oceny za wykonanie. Jedynym słabszym elementem programu okazały się twizzle, tym razem wycenione na poziom trzeci. Plutowska i Flemin za program dowolny uzyskali 82,61 pkt. i zajęli czwartą lokatę.

W klasyfikacji generalnej niestety nie udało się utrzymać miejsca na podium, ale trzeba podkreślić fakt, że nasi reprezentanci o blisko dwanaście (!) punktów poprawili „życiówkę” w łącznej nocie.

W zmaganiach juniorów mogliśmy oglądać dwa polskie duety. Aleksandra Borysowa i Cezary Zawadzki pomimo nienajlepszego wykonania obowiązkowych sekwencji tańca, po programie krótkim zajmowali wysokie, dziewiąte miejsce w stawce 19. duetów z wynikiem 43,95 pkt. W drugiej części rywalizacji nasza para uplasowała się na dwunastej lokacie (61,87 pkt.), choć zarówno miejsce jak i nota mogły być znacznie wyższe. Niestety Saszy i Czarkowi nie udało się bezbłędnie wykonać programu, zwłaszcza sekwencji twizzli i piruetów, które uzyskały poziomy drugie. Ostatecznie podopieczni Bożeny Bernadowskiej uplasowali się na 11. miejscu z rekordem życiowym 105,82 pkt.

Nieco słabiej zaprezentowała się druga z naszych juniorskich par. Anastasia Polibina i Radosław Barszczak w swoim pierwszym w tym sezonie międzynarodowym starcie zajęli 16. lokatę z wynikiem 95,18 pkt, lepszym o ponad 11 punktów od rekordu poprzedniego sezonu. Zawodnicy Axla Toruń w obu programach zaprezentowali się nieźle, choć wiele elementów wymaga jeszcze dopracowania. Z pewnością popracować należy nad twizzlami, które sędziowie oceniali na poziomy trzeci i pierwszy, a także nad sekwencjami kroków.

Na 14. lokacie rywalizację w kategorii Advanced Novice zakończyli Oliwia Borowska i Filip Bojanowski. Nasi 14-letni łyżwiarze ze Stoczniowca Gdańsk za trzy programy uzyskali w sumie 52,98 pkt. Warto podkreślić, że za drugi taniec obowiązkowy – blues, polska para uzyskała szóstą notę w stawce 18. duetów.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password