Łyżwiarstwo figurowe: Plutowska/Flemin udanie inaugurują sezon

Justyna Plutowska i Jeremie Flemin zajęli 12. miejsce w zawodach Cup of Nice we francuskiej Nicei. Nasza para taneczna już na początku sezonu zbliżyła się do swoich rekordów życiowych.

Plutowską i Flemina mogliśmy oglądać już podczas wrześniowych zawodach w Oświęcimiu, gdzie po wygraniu tańca krótkiego, wycofali się z dalszych zmagań.

W Nicei podopieczni Barbary Fusar-Poli mieli zatem okazję do sprawdzenia swoich sił w pełnym wymiarze rywalizacji. Test wypadł zdecydowanie obiecująco, biorąc pod uwagę tak wczesny etap sezonu. Mocnym punktem Plutowskiej i Flemina będą w tym sezonie twizzle i podnoszenia, które w Nicei uzyskały najwyższe poziomy i dodatkowe punkty za jakość wykonania. Zdecydowanej pracy wymagają natomiast wszystkie sekwencje kroków, które zarówno w programie krótkim do rytmów latynoamerykańskich, jak i w tańcu dowolnym, przygotowanym do muzyki z musicalu „Ghost” zostały ocenione dość nisko.

Zawodnicy Stoczniowca Gdańsk za swój start w Nicei uzyskali w sumie 129,08 pkt, czyli o niecałe dwa punkty mniej od rekordu życiowego z ubiegłorocznych zawodów Warsaw Cup. Taki rezultat i ilość elementów wymagających poprawy napawa optymizmem przed dalszą częścią sezonu w wykonaniu duetu tanecznego, jeżdżącego wspólnie od ubiegłego roku.

Zawody w Nicei w konkurencji par tanecznych wygrali wracający po prawie rocznej przerwie Penny Coomes/Nicolas Buckland. Brytyjczycy, którzy ubiegły sezon poświęcili na leczenie kontuzji kolana Coomes, triumfowali ze świetnym wynikiem 172,98 pkt.

Wyniki – pary taneczne:
1. Penny Coomes/Nicolas Buckland (Wielka Brytania) 172,98 pkt
2. Shiyue Wang/Xinyu Liu (Chiny) 153,94 pkt
3. Marie Jaude Lauriault/Romain Legac (Francja) 153,38 pkt
4. Angelique Abachkina/Louis Thauron (Francja) 151,94 pkt
5. Aleksandra Nazarowa/Maksym Nikitin (Ukraina) 151,42 pkt
6. Liliah Fear/Lewis Gibson (Wielka Brytania) 145,50 pkt
7. Robynne Tweedale/Jospeh Buckland (Wielka Brytania) 138,92 pkt
8. Cecilia Torn/Jusiville Partanen (Finlandia) 138,78 pkt

12. Justyna Plutowska/Jeremie Flemin 129,08 pkt 

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password