Łyżwiarstwo figurowe: Po udanym debiucie, czas na Japonię!

Mistrzowie Polski w tańcach na lodzie, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, po udanym występie w Cup of China, szykują się do ostatnich z cyklu Grand Prix zawodów – NHK Trophy w japońskim Sapporo. Wywalczony w Chinach rekord życiowy pary za oba tańce – 150,78 punktów, pozwala mieć duże nadzieje związane z występem łyżwiarzy w Japonii.

fot. Ludwik Welnicki, kaliszek-spodyriev.com
fot. Ludwik Welnicki, kaliszek-spodyriev.com

Cup of China, czyli debiut naszej pary w prestiżowym cyklu Grand Prix, okazał się bardzo udany. I pomimo kontuzji Maksyma, parze udało się wywalczyć najlepszy w dotychczasowej karierze wynik końcowy za oba tańce, dając im piąte miejsce tych zawodów. W najbliższy weekend para Kaliszek-Spodyriev wystąpi w NHK Trophy, także zaliczanym do prestiżowych zawodów cyklu Grand Prix. Będą to ostatnie zawody cyklu w tym sezonie łyżwiarskim. Taniec krótki nasi zawodnicy pojadą w sobotę, 26 listopada, natomiast w niedzielę 27 listopada wystąpią w tańcu dowolnym.

Jak informuje jeszcze z Chin Sylwia Nowak–Trębacka trenerka:
Po niedzielnym odpoczynku, trzy kolejne dni poświeciliśmy na treningi w Pekinie, podczas których staraliśmy się skorygować wszystkie błędy jakie popełniliśmy na treningach i podczas startu w  Chinach.

Natalia Kaliszek dodaje:
– Palce Maksa już prawie się zagoiły jednak wciąż brakuje pełnej sprawności lewej dłoni.  Mimo to w Japonii chcielibyśmy zaprezentować dwa bezbłędne programy i porwać zwariowaną na punkcie łyżwiarstwa, japońską publiczność do wspólnego tańca. A gdyby udało się przy tym poprawić nasze wyniki punktowe, to już będzie to dla nas wielką nagrodą za ciężką pracę i niemalże pełnią szczęścia…

Nasi reprezentanci startują:

– z tańcem krótkim w sobotę 26.11 o godz. 12.45 czasu japońskiego (godz.4.45 czasu polskiego)
– z tańcem dowolnym w niedzielę 27.11 o godz. 11.45 czasu japońskiego (godz.3.45 czasu polskiego)

Z powodu innej strefy czasowej występy polskiej pary w Japonii będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport w retransmisji:

  • niedziela, 27.11.2016 – taniec dowolny, g. 11:05 (retransmisja)
  • czwartek, 1.12.2016 – taniec dowolny, g. 13:15 (powtórka)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password