Łyżwiarstwo figurowe: Poczwórny toeloop Macieja Ciepluchy i siódme miejsce w Finlandia Trophy

Maciej Cieplucha zajął siódme miejsce w rozgrywanym w Espoo turnieju Finlandia Trophy. Polak zaskoczył nas nieco w programie krótkim w którym to skoczył pierwszy w karierze poczwórny skok.

maciej ciepluchaPolak zmagania rozpoczął od siódmego miejsca w programie krótkim. Cieplucha jadący do utworu „Berber of Seville” zaprezentował się całkiem. Bardzo dobrze wypadły skoki, zwłaszcza kombinacja 3Lz+3T, a potrójny lutz i podwójny axel zostały wykonane bardzo przyzwoicie. Wysokie noty zebrał najlepszy obecnie polski solista za elementy poza-skokowe: piruety w pozycji wagi oraz piruet siadany zostały ocenione na poziomy czwarte. Za program krótki Polak zebrał wysoką notę 66,86 pkt. Po dobrym programie krótkim Polak zaryzykował w programie dowolnym. Prezentację do soundtracku z filmu „Ragtime” rozpoczął bowiem od poczwórnego (!) toeloopa. Próba lądowania zakończyła się niestety upadkiem, ale za samą próbę należą się Maciejowi brawa. Upadek nieco zaburzył rytm przejazdu Polaka, który zepsuł nieco kombinację 3Lz+3T, a potrójnego flipa skoczył ze złej krawędzi. Podopieczny Scotta Davisa i Jeffa Langdona szybko się jednak pozbierał i pozostałe elementy wykonał już bez większych zakłóceń. Wyróżniły się zwłaszcza piruety w pozycji wagi, sekwencja kroków oraz kombinacja 3Lo+2T. Program dowolny w wykonaniu Macieja został wyceniony przez sędziów na 130,65 punktów co było piątym wynikiem PD. W klasyfikacji generalnej 25-latek zajął miejsce siódme z nowym rekordem życiowym 187,51 pkt. Wynik ten dałby mu ósme miejsce Mistrzostw Europy 2013.

Triumfował Japończyk Yuzuru Hanyu, który znacznie wyprzedził dwóch Rosjan – Sergeia Voronova i Artura Gachinskiego.

Wyniki: 

1. Yuzuru Hanyu  265,59 pkt.

2. Sergei Voronov  241,37 pkt.

3. Artur Gachinski  212,90 pkt.

4. Richard Dornbush Stany Zjednoczone 206,71 pkt.

5. Jorik Hendrickx  199,75 pkt.

6. Douglas Razzano Stany Zjednoczone 199,31 pkt.

7. Maciej Cieplucha  197,51 pkt.

8. Kento Nakamura  192,53 pkt.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password