Łyżwiarstwo figurowe: Polska para znów blisko podium!

Natalia Kaliszek i Maksim Spodyriew zajęli piąte miejsce w zawodach Finlandia Trophy, zaliczanych do cyklu Challenger Series. Polacy za występ na lodowisku w Espoo zebrali 147,46 pkt.

kaliszek-spodyriew

Natalia Kaliszek i Maksim Spodyriew, nasi najlepsi obecnie łyżwiarze figurowi, rywalizację w Finlandia Trophy rozpoczęli bardzo udanie. W tańcu krótkim, czyli energetycznym bluesie i hip-hopie, Polacy zaprezentowali się świetnie, pojechali czysto, bez większych błędów technicznych i uzyskali nowy rekord życiowy 60,62 pkt., który na półmetku rywalizacji dał im miejsce tuż za czołową trójką. Mimo bardzo dobrego przejazdu Maks nie mógł podarować sobie nierozpięcia guzika w koszuli podczas zmiany muzyki, o czym zresztą nasi zawodnicy wraz z trenerką, Sylwią Nowak-Trębacką, dość żywiołowo rozmawiali po zakończeniu występu w kiss&cry.

W tańcu dowolnym naszej pary tanecznej pojawiły się już niestety poważniejsze błędy. Piętą Achillesową naszych łyżwiarzy okazały się dziś sekwencje twizzli. Przy wykonywaniu jednej z nich Maksim o mały włos nie zaliczył wywrotki, w wyniku czego otrzymała ona tylko drugi poziom i ujemne punkty za wykonanie. Nie najlepiej wypadł także piruet parowy, wyceniony przez sędziów na poziom drugi. Mimo świetnego zaprezentowania wszystkich podnoszeń i sekwencji kroków oraz niesamowitej atmosfery, którą taniec polskiej pary wywołał wśród zgromadzonych kibiców, nasi zawodnicy uzyskali 86,84 pkt. i w klasyfikacji łącznej spadli o jedną pozycję.

Tym samym Natalia i Maksim swój drugi tegoroczny turniej cyklu Challenger Series zakończyli na piątej lokacie z rezultatem 147,46 pkt. Do miejsca na podium naszej parze zabrakło nieco ponad 5,5 pkt. Polski duet czeka teraz miesiąc ciężkiej pracy – kolejnym przystankiem w tym sezonie będą dla łyżwiarzy z Torunia zawody Cup of China, zaliczane do prestiżowego cyklu Grand Prix.

Rywalizację w Espoo wygrali Rosjanie Alexandra Stepanova i Ivan Bukin. Brązowi medaliści mistrzostw Europy z 2015 roku uzyskali zdecydowanie najwyższy z całej stawki wynik – 172,83 pkt.

Wyniki:

1 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN RUS 172.83 1 1
2 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 165.76 2 2
3 Tiffany ZAHORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 153.00 3 4
4 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN DEN 149.69 5 3
5 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV POL 147.46 4 5

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password