Łyżwiarstwo figurowe: Rezniczenko i Kamiński prowadzą w krajowych kwalifikacjach

Igor Rezniczenko i Colette Kamiński prowadzą w krajowych kwalifikacjach do zawodów Nebelhorn Trophy, które stanowić będą ostatni etap kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. 

Zgodnie z decyzją zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego nasi reprezentanci o przepustkę do turnieju ostatniej szansy walczą podczas zawodów Slovenia Open w Celje. Po pierwszym dniu zmagań i programach krótkich bliżej wyjazdu do Oberstdorfu są Igor Rezniczenko i Colette Kamiński.

Obu naszym solistom nie udało się dziś pojechać czysto, co w konsekwencji odbiło się na niezbyt wysokich wynikach. Igor Rezniczenko zanotował upadki przy poczwórnym toeloopie i potrójnym Axlu, a dodatkowo miał także problem z utrzymaniem kombinacji potrójnego flipa z potrójnym toeloopem. Dzięki wysoko ocenionym elementom poza-skokowym Rezniczenko uzyskał wynik 57,86 pkt. Drugi z biało-czerwonych – Krzysztof Gała, także miał dziś problemy w warstwie skokowej, upadając przy poczwórnym toeloopie. Zawodnik z Łodzi popełnił mniej wyraźnych błędów, ale słabsze wykonanie elementów poza-skokowych oznaczało dla niego wynik 54,08.

Po pierwszym dniu rywalizacji w turnieju prowadzi Rezniczenko, który o ponad dwa punkty wyprzedza Holendra Thomasa Kennesa i Gałę.

Skokowa niemoc dopadła dziś także polskie solistki. Zarówno Coco Kamiński, jak i Elżbieta Gabryszak miały spore problemy z wykonaniem wszystkich zaplanowanych elementów skokowych. W konsekwencji popełnionych błędów obie zawodniczki uzyskały zbliżone rezultaty i w programie dowolnym będą rozstrzygać między sobą rywalizację o wyjazd na Nebelhorn Trophy. W zmaganiach w Slovenia Open Kamiński jest 20. (34,96 pkt) i o niecałe pół punkty wyprzedza plasującą się za jej plecami Gabryszak. Prowadzi Australijka Kailani Craine (55,65 pkt).

Wyniki

Soliści:
1. Igor Rezniczenko 57,86 pkt
2. Thomas Kennes (Holandia) 55,69 pkt
3. Krzysztof Gała 54,08 pk

Solistki:
1. Kailani Craine (Australia) 55,65 pkt
2. Anna Knyczenkowa (Ukraina) 54,86 pkt
3. Alexia Paganini (Szwajcaria) 53,60 pkt

20. Colette Coco Kamiński 34,96 pkt
21. Elżbieta Gabryszak 34,49 pkt

Mateusz Górecki2026 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password