Łyżwiarstwo figurowe: Rezniczenko i Kamiński prowadzą w krajowych kwalifikacjach


Igor Rezniczenko i Colette Kamiński prowadzą w krajowych kwalifikacjach do zawodów Nebelhorn Trophy, które stanowić będą ostatni etap kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. 

Zgodnie z decyzją zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego nasi reprezentanci o przepustkę do turnieju ostatniej szansy walczą podczas zawodów Slovenia Open w Celje. Po pierwszym dniu zmagań i programach krótkich bliżej wyjazdu do Oberstdorfu są Igor Rezniczenko i Colette Kamiński.

Obu naszym solistom nie udało się dziś pojechać czysto, co w konsekwencji odbiło się na niezbyt wysokich wynikach. Igor Rezniczenko zanotował upadki przy poczwórnym toeloopie i potrójnym Axlu, a dodatkowo miał także problem z utrzymaniem kombinacji potrójnego flipa z potrójnym toeloopem. Dzięki wysoko ocenionym elementom poza-skokowym Rezniczenko uzyskał wynik 57,86 pkt. Drugi z biało-czerwonych – Krzysztof Gała, także miał dziś problemy w warstwie skokowej, upadając przy poczwórnym toeloopie. Zawodnik z Łodzi popełnił mniej wyraźnych błędów, ale słabsze wykonanie elementów poza-skokowych oznaczało dla niego wynik 54,08.

Po pierwszym dniu rywalizacji w turnieju prowadzi Rezniczenko, który o ponad dwa punkty wyprzedza Holendra Thomasa Kennesa i Gałę.

Skokowa niemoc dopadła dziś także polskie solistki. Zarówno Coco Kamiński, jak i Elżbieta Gabryszak miały spore problemy z wykonaniem wszystkich zaplanowanych elementów skokowych. W konsekwencji popełnionych błędów obie zawodniczki uzyskały zbliżone rezultaty i w programie dowolnym będą rozstrzygać między sobą rywalizację o wyjazd na Nebelhorn Trophy. W zmaganiach w Slovenia Open Kamiński jest 20. (34,96 pkt) i o niecałe pół punkty wyprzedza plasującą się za jej plecami Gabryszak. Prowadzi Australijka Kailani Craine (55,65 pkt).

Wyniki

Soliści:
1. Igor Rezniczenko 57,86 pkt
2. Thomas Kennes (Holandia) 55,69 pkt
3. Krzysztof Gała 54,08 pk

Solistki:
1. Kailani Craine (Australia) 55,65 pkt
2. Anna Knyczenkowa (Ukraina) 54,86 pkt
3. Alexia Paganini (Szwajcaria) 53,60 pkt

20. Colette Coco Kamiński 34,96 pkt
21. Elżbieta Gabryszak 34,49 pktMateusz Górecki1945 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password