Łyżwiarstwo figurowe: Walka o igrzyska podczas Nebelhorn Trophy

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) poinformowała, że zawody Nebelhorn Trophy w Oberstdorfie zostały wybrane jako turniej kwalifikacyjny do zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Zasady kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w 2018 roku zakładają, że łyżwiarze figurowi o prawo startu w najważniejszej imprezie czterolecia mogą ubiegać się podczas dwóch turniejów. Pierwszym z nich są mistrzostwa świata, które na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku odbędą się w Helsinkach. Nazwa drugiego z turniejów kwalifikacyjnych nie była do tej pory znana.

Ostatecznie Międzynarodowa Unia Łyżwiarska postanowiła, że o przepustki na igrzyska łyżwiarze walczyć będą podczas zawodów Nebelhorn Trophy, które w dniach 28-30 września rozegrane zostaną w niemieckim Oberstdorfie. Dodajmy, że Nebelhorn Trophy były także zawodami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich w Vancouver (2010) i Soczi (2014).

Zawody Nebelhorn Trophy rozgrywane są corocznie, począwszy od 1969 roku. Od 2014 roku  turniej zaliczany jest do cyklu Challenger Series, będącego bezpośrednim zapleczem prestiżowej serii Grand Prix. Dwukrotnie na podium zawodów w Oberstdorfie stawali reprezentanci Polski. W 2001 roku zmagania par tanecznych wygrali Sylwia Nowak (obecnie Nowak-Trębacka) i Sebastian Kolasiński, zaś w 1995 roku drugą lokatę w tej samej konkurencji wywalczyli Iwona Filipowicz z Michałem Szumskim.

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password