Łyżwiarstwo figurowe – Warsaw Cup: Dobry występ Kaminski w pierwszym dniu zmagań

Dziś na warszawskim Torwarze rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów Warsaw Cup, zaliczanych do cyklu Challenger Series w łyżwiarstwie figurowym. Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł nam bardzo dobry start solistki Colette Kaminski.

Bardzo udany występ w pierwszym dniu rywalizacji zanotowała Colette Coco Kaminski. Nasza solistka, mieszkająca i trenująca w Stanach Zjednoczonych pojechała dziś naprawdę świetnie. Kluczem do sukcesu okazały się elementy skokowe, które Polka w komplecie wykonała bez zarzutu, począwszy od kombinacji 3T+2T, przez potrójnego Salchova i podwójnego Axla. Do miejsca w czołowej dziesiątce zabrakło dziś jednak lepszych komponentów. W tym segmencie Colette dość wyraźnie przegrała z poprzedzającymi ją zawodniczkami. Warto popracować także nad elementami poza-skokowymi, bowiem jedynie kombinacja piruetów uzyskała najwyższy, czwarty poziom.

Coco Kamiński za swój program uzyskała ostatecznie wysoką notę 45,37 pkt. (12. miejsce) i o prawie siedem punktów poprawiła dotychczasowy rekord życiowy. Co warte uwagi taki rezultat dałby naszej solistce miejsce w finale ostatnich mistrzostw Europy. Na 27. pozycji po programie krótkim sklasyfikowana jest Elżbieta Gabryszak (32,83 pkt.), a lokatę niżej z rezultatem o dokładnie 0,01 pkt. gorszym plasuje się Agnieszka Rejment. Obie zawodniczki pomimo upadków w programach uzyskały najlepsze wyniki w karierze.

Liderkami zmagań po pierwszym dniu są Niemki. Dziewiąta solistka mistrzostw Europy, Nicole Schott z rezultatem 60,47 pkt. wyprzedza Nathalie Weinzierl (57,41 pkt.).

Nieco słabszy występ w rywalizacji par tanecznych odnotowali tym razem Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Polsko-francuski duet, trenujący wspólnie od zaledwie kilku miesięcy, wykonali dziś program do „A Woman’s Worth” Alicii Keys (blues) i „Recess” duetu Skrillex&Kill the Noise (hip-hop). Nasi reprezentanci udanie zaprezentowali obowiązkową sekwencję bluesa (poziom 3) oraz podnoszenie krótkie (poziom 4), ale nieprecyzyjne wykonanie twizzli oraz sekwencji kroków spowodowało spore straty punktowe. Program wymaga jeszcze wiele pracy pod względem tempa jazdy i elementów łączących poszczególne elementy techniczne. To głównie jakość wykonania i komponenty zadecydowały o tym, że Plutowska i Flemin po tańcu krótkim plasują się na piątej pozycji z notą 48,98 pkt. Rezultat ten zostanie zapisany jako nowy rekord życiowy podopiecznych Barbary Fusar-Poli (za takie uznaje się wyniki na zawodach ISU), ale przypomnijmy, że blisko dwa tygodnie temu w NRW Trophy w Dortmundzie Justyna i Jeremie za program krótki uzyskali już 53,71 pkt.

Liderami po pierwszej części zmagań są absolutni faworyci, Rosjanie Jekaterina Bobrowa i Dmitrij Sołowiew. Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Europy za program krótki uzyskali 72,98 pkt.

Wyniki:

Pary taneczne: 

1 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS 72.98
2 Tiffany ZAHORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 69.06
3 Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL ARM 53.94
4 Lucie MYSLIVECKOVA / Lukas CSOLLEY SVK 53.30
5 Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN POL 48.98
6 Charlotte MAXWELL / Ryan DEVEREAUX USA 47.94
7 Anastasia SAFRONOVA / Ilia ZIMIN RUS 38.44
8 Kate Louise BAGNALL / Benjamin ALLAIN FRA 37.66

Solistki:

1 Nicole SCHOTT GER 60.47
2 Nathalie WEINZIERL GER 57.41
3 Alexandra AVSRIYSKAYA RUS 54.84
4 Miyu NAKASHIO JPN 54.13
5 Kailani CRAINE AUS 53.31
6 Emmi PELTONEN FIN 51.79
7 Elzbieta KROPA LTU 50.43
8 Roberta RODEGHIERO ITA 48.17
12 Colette Coco KAMINSKI POL 45.37
27 Elzbieta GABRYSZAK POL 32.83
28 Agnieszka REJMENT POL 32.82

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password