Łyżwiarstwo figurowe: Wiemy kto powalczy o Pjongczang!

Igor Rezniczenko i Elżbieta Gabryszak wygrali krajowe eliminacje i powalczą kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Rezniczenko dodatkowo okazał się najlepszy w międzynarodowych zawodach Slovenia Open.

Pochodzący z Ukrainy Rezniczenko już po programie krótkim nie tylko miał lekką przewagę nad krajowym rywalem, Krzysztofem Gałą, lecz także prowadził w całych zawodach. W programie dowolnym Rezniczenko dość znacznie odjechał reszcie stawki. Nasz solista co prawda nie uniknął błędów, takich jak zdegradowanie podwójnego rittbergera w trójkombinacji czy powtórzenie skoku w kombinacji z potrójnym Axlem, ale mimo to zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż wczoraj i uzyskał całkiem dobrą notę 127,16 pkt – jedną z najwyższych ocen za program dowolny w jego dotychczasowej karierze. Słabo pojechał dziś niestety Krzysztof Gała, który zanotował aż cztery upadki i w konsekwencji uzyskał dopiero szósty wynik programu dowolnego (94,91 pkt).

W klasyfikacji dwóch programów najlepszy okazał się Rezniczenko (185,02 pkt), którzy wyprzedził Holendra Thomasa Kennesa (173,57 pkt) i Stephane Walkera ze Szwajcarii (171,82 pkt). Gała spadł z trzeciej, na szóstą lokatę (148,99 pkt).

Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się dziś także nasze solistki. Na brawa zasłużyła przede wszystkim Elżbieta Gabryszak, która zanotowała co prawda upadek przy potrójnym rittbergerze, ale dobrze wykonane skoki i wysoka wartość elementów-poza skokowych dała jej najlepszy w karierze wynik za program dowolny (77,93 pkt) i dziewiąte miejsce w tej części konkurencji. Trudniejszy program przygotowała Coco Kamiński. Uczestniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy zaliczyła jednak upadki przy obu potrójnych toeloopach. Dość niskie oceny za komponenty sprawiły, że Colette zakończyła program dowolny na 11. lokacie (74,34 pkt).

Po zsumowaniu wyników za oba programy okazało się, że nieco niespodziewanie krajowe kwalifikacje wygrała Elżbieta Gabryszak, która uzyskała notę 112,42 pkt i uplasowała się na 14. lokacie. Kamiński z łącznym wynikiem 109,30 pkt była 17. Triumf w zawodach powędrował do Szwajcarki Alexii Paganini (162,27 pkt).

Tym samym Rezniczenko i Gabryszak wygrali krajowe kwalifikacje do zawodów Nebelhorn Trophy, które w ostatni weekend września rozegrane zostaną w Oberstdorfie. Będą one ostatnią okazją do zdobycia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.

Soliści:
1. Igor Rezniczenko 185,02 pkt
2. Thomas Kennes (Holandia) 173,57 pkt
3. Stephane Walker (Szwajcaria) 171,82 pkt

6. Krzysztof Gała 148,99 pkt

Solistki:
1. Alexia Paganini (Szwajcaria) 162,27 pkt
2. Kailani Craine (Australia) 159,96 pkt
3. Nathalie Weinzierl (Niemcy) 144,71 pkt

14. Elżbieta Gabryszak 112,42 pkt
17. Colette Kamiński 109,30 pkt

Mateusz Górecki2024 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password