Łyżwiarstwo szybkie – Bez Niedźwiedzkiego i Wasia – skład na PŚ w Azji

Po zawodach w Inzell, które stanowiły wewnętrzne kwalifikacje ogłoszono skład naszych panczenistów na zawody PŚ, które odbędą się na torach w Harbinie (11-13 listopada) i Nagano (18-20 listopada).

szybkie druzyna 12W azjatyckiej części PŚ zabraknie Konrada Niedźwiedzkiego. Nasz zawodnik 5 miesięcy temu miał wypadek, który wykluczył go z treningów na siedem tygodni. Mimo dobrych wyników, po konsultacjach z lekarzami Polak będzie przygotowywał się do grudniowych startów. Z kolei Artur Waś osiągnął już w tym sezonie najlepszy wynik w Europie, ale z powodu zmiany strefy czasowej, która źle na niego wpływa postanowił szlifować formę na kolejne starty.

W Chinach i Japonii swoje umiejętności będzie mogło pokazać kilku juniorów. W sumie skład liczy dwanaścioro panczenistów:

Kobiety – Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska; mężczyźni – Marcin Bachanek, Zbigniew Bródka, Roland Cieślak, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Jan Szymański, Adrian Wielgat.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password