Łyżwiarstwo szybkie – finał PŚ: Ostatnie zawody ubogie dla Polski

W norweskim Stavanger trwają finałowe zawody PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Słaba postawa polskich panczenistów w tym sezonie spowodowała, że wystartują tylko w kilku konkurencjach.

Dziś odbyły się wyścigi w ośmiu konkurencjach. W finałowych zawodach może brać udział ustalona kwota zawodników zgodnie z klasyfikacją generalną. Poszczególne miejsca są także lepiej punktowane niż w pozostałych konkursach.

Na 1000m kobiet swoją dobrą dyspozycję na tym dystansie udowodniła Natalia Czerwonka, która zajęła 8.pozycję. Niepokonana w tym sezonie pozostała Heather Bergsma (USA), która tym razem minimalnie pokonała drugą zawodniczkę. Nao Kodaira (Japonia) z czasem 1.14,90 straciła do zwyciężczyni zaledwie 0,05 sekundy.

Na 500m oglądaliśmy Artura Wasia, który na nowych płozach miał trochę problemów, ale ostatecznie z przyzwoitym czasem 35,16 został sklasyfikowany na 7.pozycji. Co ciekawe, Polak miał najlepszy wynik na pomiarze po 100m. Czołowe cztery pozycje zajęli Holendrzy. Zwycięstwo dla Dai Dai Ntaba – 34,93. Sprinterzy okazję do poprawy będą mieli jutro, gdy odbędzie się ostatni wyścig na 500m.

Bez naszych panczenistów odbyła się rywalizacja w obu wyścigach drużynowych, oraz dystansach 500m kobiet, 1000m mężczyzn, 3000m kobiet i 5000m mężczyzn