Łyżwiarstwo szybkie: Mistrzostwa Świata Juniorów w Tomaszowie Mazowieckim!

Rada Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) postanowiła dziś o przyznaniu Tomaszowowi Mazowieckiemu organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim, które odbędą się w 2020 roku.

Arena Lodowa nie została jeszcze wykończona, a już jest oblegana. Najnowsza hala łyżwiarska, jaka powstaje w Tomaszowie Mazowieckim ma zostać ukończona na jesieni. Ma i musi, gdyż zawody, które mają zostać na niej zorganizowane, widnieją już w oficjalnych kalendarzach.

Na początek będą to Mistrzostwa Polski na dystansach (27-29 października). W tym sezonie w Tomaszowie będziemy mogli podziwiać także łyżwiarzy rywalizujących na: Grand Prix Juniorów (10-12 listopada oraz 2-4 marca), Mistrzostwach Polski w sprincie (16-12 grudnia) oraz Mistrzostwach Polski Młodzików (10-11 lutego).

Do tych wszystkich imprez dołączyła dziś ta, którą nazwać możemy prawdziwą „wisienką na torcie”. Decyzją Rady Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, na Arenie Lodowej rozegrane zostaną bowiem również Mistrzostwa Świata Juniorów, które to odbędą się w dniach 21-23 lutego 2020 roku.

W rywalizacji o prawa do organizacji tej imprezy, Tomaszów Mazowiecki wygrał wyścig z Helsinkami i Mińskiem, a zatem miastami wprawionymi w organizowaniu łyżwiarskich imprez na najwyższym poziomie. Dziś możemy zatem świętować i liczyć na to, że za dwa i pół roku najlepsi młodzi łyżwiarze świata stworzą wraz z polskimi organizatorami imprezę, którą będziemy mogli długo wspominać.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password