Łyżwiarstwo szybkie, MP: Duże emocje na koniec zawodów

Ostatni dzień zmagań podczas MP w łyżwiarstwie szybkim przyniósł wiele emocji. Medale rozdano, m.in. na dystansie 1500m

W wyścigu pań na 1500m zdecydowanie najlepsza była będąca w ostatnich tygodniach w świetnej formie Natalia Czerwonka. Wśród panów najszybciej ten dystans przebiegł Konrad Niedźwiedzki, który trochę niespodziewanie o ponad sekundę wyprzedził Jana Szymańskiego i Zbigniewa Bródkę.

Po raz pierwszy w programie MP znalazł się bieg masowy, który od igrzysk w Pjongczang 2018 będzie konkurencją olimpijską. Wielki emocje towarzyszyły rywalizacji kobiet, gdzie rzutem na taśmę wygrała Karolina Bosiek, zostawiając w tyle bardziej doświadczone koleżanki. W męskim starcie Marcin Bachanek pokonał faworyta – Rolanda Cieślaka. Obaj jak na razie nie mogą przebić się do czołówki PŚ w tej konkurencji.

W klasyfikacji wieloboju (połączenie wyników z 4 biegów) pierwsze miejsce zajęli Katarzyna Woźniak i Adrian Wielgat.