Łyżwiarstwo szybkie, PŚ: Polacy bez rewelacji

Sobotnie występy naszych reprezentantów podczas zawodów PŚ w Berlinie nie należały do najlepszych. Większość okazję do poprawy będzie miała już jutro, kiedy odbędą się kolejne wyścigi.

Najciekawiej dla polskich kibiców zapowiadał się start naszych panczenistek na 1500m. Liczyliśmy na dobry występ Natalii Czerwonki, która plasowała się wysoko na zawodach w Astanie i Heerenveen. Polka tym razem sklasyfikowana została na 11.pozycji z dość znaczną stratą do zwyciężczyni – Ireen Wust (Holandia). Miejsca pozostałych naszych panczenistek: Bachleda-Curuś – 16., Złotkowska – 17., Woźniak – 19.

Na 1000m mężczyzn znów solidnie pobiegł Sebastian Kłosiński, który od początku sezonu utrzymuje miejsce w grupie A. Dziś Polak został sklasyfikowany na 15.pozycji i utrzymał 18.lokatę w generalce. Drugi z naszych reprezentantów w grupie A – Piotr Michalski był dziś zdecydowanie najgorszy i zajął 20.pozycję. Po raz kolejny na tym dystansie zwyciężył Holender Kjeld Nuis i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kilka godzin wcześniej, w grupie B piąte miejsce zajął Artur Nogal, a tuż za nim znalazł się Zbyszek Bródka