Łyżwiarstwo szybkie, PŚ: Zbigniew Bródka wraca do formy!

W Berlinie rozpoczęły się kolejne zawody z cyklu PŚ w łyżwiarstwie szybkim, które pokażą w jakiej formie znajdują się nasi reprezentanci przed MŚ w koreańskim Gangneung (9-12 luty).

Do formy powraca Zbigniew Bródka. Mistrz olimpijski zaliczył najlepszy występ w tym sezonie. Polak na 1500m, z wynikiem 1.47,25 zajął wysokie piąte miejsce. Zdecydowanie najszybciej pobiegli zwycięzca Kjeld Nuis (Holandia) i drugi w klasyfikacji Denis Juskow (Rosja). Trzeci niespodziewanie był Nowozelandczyk Peter Michael, który dopiero na ostatniej prostej wyprzedził Bródkę w bezpośrednim starciu. Na przyzwoitej 11.lokacie sklasyfikowany został Jan Szymański. Z kolei Konrad Niedźwiedzki zajął 16.pozycję.

Po ostatnich świetnych występach Artura Wasia na dystansie 500m przyszedł czas na trochę słabszy. Nasz panczenista z czasem 35,20 był ósmy, a skład podium był dość zaskakujący. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Nico Ihle przed mało znanym Japończykiem Yuma Murakamim. Brązowy medal wywalczył Jan Smeekens (Holandia), który także w tym sezonie startował poniżej oczekiwań.

Kolejny udany start na 1000m zaliczyła Natalia Czerwonka. Nasza zawodniczka tym razem uplasowała się na 11.miejscu w grupie A ze stratą 1.63 sekundy do niezwyciężonej w tym sezonie Heather Bergsmy (USA). Polka startowała, także w grupie B na 500m. Na „nie swoim” dystansie Czerwonka była 7. i zainkasowała 7 punktów PŚ.