Łyżwiarstwo szybkie – PŚ: Dwa miejsca Polaków w czołowej „10”

Ostatniego dnia zmagań podczas zawodów PŚ w Berlinie bardzo dobrze na dystansie 1000m zaprezentowała się Natalia Czerwonka, co jest dobrym prognostykiem przed MŚ w Gangneung, gdzie za rok odbędą się igrzyska olimpijskie.

Na 1000m kobiet Natalia Czerwonka po raz kolejny udowodniła, że jest w coraz lepszej formie. Świetny czas 1.16,59 był bliski rekordu życiowego Polki i pozwolił na zajęcie 7.miejsca. Po raz piąty w sezonie zwyciężyła Heather Richardson (USA) – 1.15,08.

W sprincie na 500m mężczyzn zwyciężył nowy lider klasyfikacji generalnej Rusłan Muraszow (Rosja), który skorzystał z nieobecności swojego rodaka Pawła Kuliżnikowa. Artur Waś znów nie zachwycił plasując się na 9.lokacie. Artur Nogal po lekkim potknięciu uzyskał 16. wynik. W grupie B punkty PŚ za 4.miejsce zdobył Piotr Michalski.

Na dystansie 1000m tym razem trochę zawiódł Sebastian Kłosiński, który zajął najgorszą w tym sezonie 17.pozycję, tuż przed Piotrem Michalskim. Pod nieobecność Kjelda Nuisa (Holandia) po zwycięstwo sięgnął jego kolega z reprezentacji Kai Verbij. W grupie B triumfował Zbigniew Bródka, który osiągnął lepszy czas niż jego rodacy z wyższej dywizji.