Łyżwiarstwo szybkie – Puchar Świata: Bardzo dobry występ Katarzyny Bachledy-Curuś

W drugim dniu zawodów w Stavanger zaprezentowała się duża grupa polskich łyżwiarzy. Najlepiej z nich spisała się Katarzyna Bachleda-Curuś, która na 1500 metrów zajęła czwarte miejsce.

Katarzyna Bachleda-Curuś na 1500 metrów zajęła znakomite czwarte miejsce. Polka uzyskała czas 1:57.70, który przez długi czas dawał jej prowadzenie. Jej wynik pobiła dopiero Heather Bergsma (USA). Następnie poprawiły go jeszcze Miho Takagi z Japonii oraz reprezentantka Holandii Lotte van Beek. Zawody wygrała Japonka przed Amerykanką i Holenderką. Inna z naszych reprezentantek – Natalia Czerwonka – zajęła 16. miejsce.

Kolejne dwie biało-czerwone jechały w grupie B na tym dystansie. Nieźle spisała się Luiza Złotkowska, która z czasem 1:59.17 zajęła 6. miejsce w tej grupie zawodniczek. Na 13. pozycji rywalizację w grupie B zakończyła zaś Katarzyna Woźniak (2:00.46).

Rywalizację na 1500 metrów mężczyzn wygrał Norweg  Sverre Lunde Pedersen. Polacy zaprezentowali się przeciętnie. Konrad Niedźwiecki (1:46.55) był 12. Jan Szymański (1:47.00) zakończył zawody na 17. pozycji. Do dobrej formy wraca Zbigniew Bródka, który z czasem 1:47.11 zajął trzecie miejsce w grupie B. Sebastian Kłosiński był natomiast dziewiąty w tej grupie zawodników.

Swojego wyniku z wczoraj nie powtórzył dziś niestety Artur Waś. Jego czas na 500 metrów wyniósł 34.81 i pozwolił „tylko” na zajęcie dziewiątego miejsca. Najlepszy okazał się reprezentant Holandii Ronald Mulder, na drugim miejscu był Japończyk Daichi Yamanaka, a trzecim Holender Hein Otterspeer. W grupie B wystartowało trzech Polaków. Punkty zdobył tylko Piotr Puszkarski, zajmując w niej siódme miejsce. Artur Nogal był 11., a Sebastian Kłosiński 19.

Na 500 metrów pań bezkonkurencyjna okazała się Nao Kodaira z Japonii. Na drugim stopniu podium stanęła Rosjanka Angelina Golikova, a na trzecim Koreanka Sang-Hwa Lee. Jedyna Polka na tym dystansie – Kaja Ziomek zajęła dziesiąte miejsce w grupie B.