Łyżwiarstwo szybkie: Puchar Świata na start

Tak, tak – to już dziś! W Heerenveen startuje Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja Polski do Holandii pojechała w licznym składzie, z nadziejami na dobre wyniki.

Przetestować się przed sezonem polscy łyżwiarze mogli już dwa tygodnie temu, podczas Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które pod koniec października rozegrane zostały w Tomaszowie Mazowieckim. Najlepsi spośród biało-czerwonych są już w Heerenveen i już dziś rozpoczną rywalizację o punkty Pucharu Świata.

Na pierwsze zawody z cyklu PŚ wysłaliśmy liczną, bo aż 19-osobową kadrę. W Holandii reprezentować nas będą Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Kaja Ziomek, Karolina Bosiek, Zbigniew Bródka, Artur Waś, Artur Nogal, Jan Szymański, Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński, Konrad Niedźwiedzki, Piotr Michalski, Roland Cieślak i Damian Żurek.

Spośród wymienionych, na Mistrzostwach Polski zabrakło jedynie Zbigniewa Bródki, który wraca do ścigania po wyleczeniu kontuzji. Dla niego Puchar Świata w Heerenveen będzie zatem pierwszym przetarciem. Nasz mistrz swoją rywalizację rozpocznie już dziś od rywalizacji w sztafecie, w której to pojedzie wraz z Konradem Niedźwiedzkim, Janem Szymańskim i Adrianem Wielgatem. U kobiet zaś w drużynie powalczą Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Luiza Złotkowska.

Kto jeszcze spośród polskich łyżwiarzy już dziś zamelduje się na lodzie? W rywalizacji na 500 metrów będziemy mogli kibicować Natalii Czerwonce, Sebastianowi Kłosińskiemu, Arturowi Nogalowi i Arturowi Wasiowi, natomiast w biegu ze startu masowego powalczą Magdalena Czyszczoń, Luiza Złotkowska, Roland Cieślak i Konrad Niedźwiedzki.

Pozostali reprezentanci na swoje pierwsze międzynarodowe starty w sezonie poczekają do soboty lub niedzieli. Już jutro śledzić będziemy mogli ponowną rywalizację na 500 metrów oraz na 1500 metrów (a dodatkowo finały biegów ze startu masowego). Pojutrze zaś na lodzie pojawią się specjaliści od dystansu 1000, 3000 i 5000 metrów, a także obejrzymy finały sztafet.

Zapowiada się emocjonująca rywalizacja. Tym bardziej, iż to właśnie na Pucharach Świata można będzie uzyskiwać minima do startu na igrzyskach w Pjongczangu. Zaczynamy zatem walkę o bilety do Korei!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password