Łyżwiarstwo szybkie – Puchar Świata: Świetny występ Natalii Czerwonki!

Drugiego dnia rywalizacji w Erfurcie ze świetnej strony pokazała się Natalia Czerwonka. Nasza rodaczka zajęła bowiem piąte miejsce na 1500 metrów, pokazując tym samym, że z nadzieją na wysoką pozycję pojedzie również na igrzyska do Pjongczangu.

Natalia Czerwonka w biegu na 1500 metrów zaprezentowała się bardzo dobrze. Nasza rodaczka, osiągając czas 1:57.61, uplasowała się na bardzo wysokim piątym miejscu Pucharu Świata w Erfurcie. Dodatkowo należy zaznaczyć, że do zwyciężczyni – Ireen Wust – Czerwonka straciła tylko 1,95 sekundy.

Słabiej poszło pozostałej części kadry. Katarzyna Bachleda-Curuś z czasem 1:59.29 zajęła 17. miejsce, natomiast Luiza Złotkowska nie ukończyła swojego przejazdu. Jadące w grupie B Katarzyna Woźniak i Karolina Bosiek zanotowały czasy kolejno 2:01.82 i 2:03.03, zajmując 8. i 13. miejsce w tej grupie zawodniczek.

Oprócz Czerwonki, gratulacje za sobotni start z pewnością zbiera również Kaja Ziomek, która w Erfurcie okazała się być najlepszą spośród polskich sprinterek. Czas 39,28 sekundy na 500 metrów pozwolił jej zająć 15. miejsce i pewnie utrzymać się w czołówce, w której pojedzie również podczas ostatniego w sezonie Pucharu Świata w Mińsku. Cztery punkty z Erfurtu wywiezie natomiast Andżelika Wójcik, której czas 40,92 pozwolił na zajęcie 7. miejsca w grupie B.

Specjaliści od sprintu mężczyzn podczas sobotnich zmagań wystartowali na 1000 metrów. Na tym dystansie najlepiej z Polaków poradził sobie Sebastian Kłosiński, któremu czas 1:09.59 dał 11. miejsce. Tuż za nim, bo na 14. pozycji rywalizację kończył Piotr Michalski (1:10.25). Niestety punktów z Erfurtu nie wywieźli Polacy jadący w grupie B. Damian Żurek (1:13.26) był 16., a Gaweł Oficjalski (1:15.46) 23. w tej grupie zawodników.

Reprezentanci Polski pojechali również na 5000 metrów. Punkty zdołali wywalczyć Konrad Niedźwiedzki (6:32.01) i Adrian Wielgat (6:35.50), którzy zajęli kolejno 8. i 14. miejsce w grupie B. Na 15. miejscu rywalizację zakończył Jan Szymański (6:38.50), 17. był Patryk Wójcik (6:38.50), a 21. Roland Cieślak (6:47.05).