Łyżwiastwo figurowe – ME: Czwórka powalczy w Ostravie

Czworo polskich łyżwiarzy figurowych wystartuje w rozpoczynających się 25 stycznia w Ostravie Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Polska swoich reprezentantów nie wystawi jedynie w konkurencji par sportowych.

W kadrze znaleźli się wszyscy zawodnicy, którzy w okresie kwalifikacyjnym wypełnili minima punktowe wyznaczone przed sezonem przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU). Wyjątek stanowi jedynie para taneczna Justyna Plutowska/Jeremie Flemin, którzy ze względu na ograniczenia krajowe i możliwość wystawienia przez nasz kraj jedynie po jednym przedstawicielu w każdej z konkurencji, nie mogą wziąć udziału w ME.

O jak najwyższe pozycje w Czechach walczyć będą zatem solistka Colette Coco Kaminski, solista Igor Rezniczenko oraz para taneczna Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew. Największe nadzieje wiązać będziemy oczywiście z toruńskim duetem, który podczas ubiegłorocznego czempionatu zajął jedenastą lokatę, a w tym sezonie z powodzeniem rywalizował z zawodach prestiżowego cyklu Grand Prix, plasując się na 5. miejscu w Pucharze Chin oraz na 7. lokacie w NHK Trophy w Japonii. Dla 22-letniego Rezniczenko i 19-letniej Kaminski będzie to natomiast debiut w zawodach tej rangi. Oprócz Plutowskiej i Flemina rezerwowym jest także solista Krzysztof Gała.

Mistrzostwa rozgrywane w czeskiej Ostrava Arena rozpoczną się 25 stycznia i potrwają do 29 stycznia.