Maciej Bydliński kończy karierę

Olimpijczyk z Soczi, a jednocześnie jeden z najbardziej doświadczonych narciarzy alpejskich w Polsce – Maciej Bydliński – zdecydował się zakończyć sportową karierę. Ostatecznym powodem okazał się brak wsparcia ze strony związku.

29-latek już od dwóch sezonów głośno mówił o braku finansowego wsparcia ze strony Polskiego Związku Narciarskiego. W tym roku zarówno on, jak i inny alpejczyk – Michał Kłusak – mieli otrzymać pieniądze, pod warunkiem, że znajdzie się sponsor.

Do tej pory sponsor jednak się nie znalazł, a Bydliński stwierdził, że nie zamierza czekać i w dalszym ciągu finansować swój sezon z własnej kieszeni. Podjął zatem decyzję o zakończeniu sportowej kariery. W ciągu jej trwania 9-krotnie zostawał Mistrzem Polski, wywalczył także dwa wicemistrzostwa i jeden brązowy medal. Stał także na podium na Mistrzostwach Świata kadetów 2005, gdzie był trzeci w slalomie gigancie.

Od 2011 roku Bydliński regularnie kwalifikował się do czołowej „trzydziestki” Pucharu Świata. Jego największym osiągnięciem wśród seniorów było jednak 9. miejsce wywalczone podczas superkombinacji w 2013 roku w austriackim Kitzbuhel. W tym samym sezonie był również 16. na Mistrzostwach Świata w Schladming.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password