Maciej Kot dla Igrzyska24: „Nie skupiamy się na igrzyskach olimpijskich”

kotTej zimy w Val di Fiemme wraz z kolegami z reprezentacji wywalczył drużynowo brązowy medal Mistrzostw Świata. Regularnie startuje w Pucharze Świata oraz Letnim Grand Prix, godząc występy w reprezentacji z nauką na krakowskim AWF-ie. Rok temu cieszył się ze zdobycia tytułu mistrza Polski seniorów. W tym roku  nie obronił tytułu w Zakopanem, lecz nie obawia się o swoja formę. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z Maciejem Kotem.

– Co sądzisz o małych zawodach organizowanych u nas, w Polsce pomiędzy zawodami międzynarodowymi?

– Organizacja takich zawodów jest ważna, zwłaszcza dla młodszych i słabszych zawodników, którzy nie mają okazji startować na zawodach międzynarodowych. Gdyby nie konkursy takie właśnie jak Puchar Solidarności, Mistrzostwa Polski czy Puchar Prezesa, to młodsi skoczkowie nie mogliby wystartować na Wielkiej Krokwi i ogólnie zaprezentować się w zawodach.

– Czyli Wy, jako pierwsza kadra traktujecie te zawody raczej treningowo?

– Tak, wiadomo Mistrzostwa Polski są dla nas dość ważne, ale traktujemy to raczej jako trening.

– Skoro o treningach mowa, jak idą wam przygotowania do zimy? I czy przygotowujecie się jakoś specjalnie do IO?

– Treningi trwają, przygotowujemy się powoli. Nie skupiamy się jakoś specjalnie na igrzyskach olimpijskich ponieważ wiadomo, że sezon jest długi i myślimy raczej o nim jako całość.

– Janek Ziobro od niedawna startuje na nowych robionych na zasoczemówienie nartach, czy Ty również szykujesz jakieś zmiany na nowy sezon?

– Szykuję, były przeprowadzane pewne testy, jednak nie będę niczego zbytnio zmieniać, gdyż jak to mówią: ‘lepsze jest wrogiem dobrego’ i trzeba uważać żeby nie przekombinować.

– Jakiś czas temu brałeś udział w akcji promocyjnej Miasta Krakowa. Jak to jest oglądać się na billboardach?

– Właściwie żadnego z nich nie widziałem . Akcja ma zachęcać młodych ludzi do studiowania w Krakowie, dlatego też billboardy znajdują się w innych miastach. Dostałem jednak zdjęcie od kolegi

– Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia w kolejnych startach.

Przeprowadzała: Joanna Soczewica

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password