Matkowska mistrzynią Europy

Iwona Matkowska (51 kg) została mistrzynią Europy w zapasach. Polka w finale serbskiego czempionatu pokonała Ukrainkę – Ołeksandrę Kogut.

 

Polska zapaśniczka od początku dzisiejszych zmagań spisywała się rewelacyjnie. W pierwszej rundzie Matkowska wygrała z Łotyszką- Karaliną Tjapko W starciu ćwierćfinałowym Polka wyraźnie górowała nad Turczynką – Burcu Kebic. Zawodniczka Agrosu Żary poradziła sobie również w walce półfinałowej z Rosjanką – Jekateryną Krasnową. W finale Matkowska potwierdziła dobrą dyspozycję, pokonując 3 do 1 Ołeksandrę Kogut (Ukraina). Dla polskiej zapaśniczki jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. Na poprzednich ME Matkowska wywalczyła brązowy medal. Polka rozbudziła nasze nadzieje na sukces w Sofii, gdzie w połowie kwietnia odbędą się kwalifikacje olimpijskie.

 

Na macie w Belgradzie zaprezentowali się również inni nasi zawodnicy. Startująca w kategorii do 59 kg – Katarzyna Krawczyk zakończyła swoje zmagania na ćwierćfinale. Polka wówczas przegrała z Rosjanką – Anną Połowniewą. We wcześniejszej rundzie Krawczyk poradziła sobie z Turczynką – Hafizę Sahin. Porażka

Rosjanki w walce półfinałowej przekreśliła ostatecznie nadzieję Polki na walkę w repasażach. 

 

Na podobnym etapie, co Kowalska zakończył swój start w Belgradzie – Adam Bieńkowski. Polak w starciu, którego stawką był półfinał przegrał wyraźnie z Mołdawianinem – Alexandru Chirtoace 0:3. W pierwszej rundzie Bieńkowski nie miał problemów z Islamem Islamajem (Albania). Pogromca Polaka w półfinale nie poradził sobie z Besarionem Goczaszwiliem (Gruzja) i szansa naszego zapaśnika na walki repasażowe została zaprzepaszczona.

 

Najsłabiej z polskich reprezentantów spisał się Krzysztof Bieńkowski (60 kg). Polak już w kwalifikacjach musiał uznać wyższość Ormianina – Artura Arakeljanowa. Na walkę w kolejnych rundach Polak nie mógł liczyć, gdyż jego rywal z eliminacji przegrał w 1/8 finału z Rumunem -Georgem Bucurowem.

 

Wyniki:

kobiety – 51 kg

1.Iwona Matkowska (Polska)

2.Ołeksandra Kogut (Ukraina)

3. Alexandra Engelhardt-Demmel (Niemcy)

3. Jekatryna Krasnowa (Rosja)

 

kobiety – 59 kg.

1. Ganna Vasylenko (Ukr)

2. Anastasija Grigorjeva (Łotwa)

3. Sona Ahmadli (Aze)

3. Ludmila Cristea (Mol)

—————————————————

9. Katarzyna Krawczyk (Polska)

 

mężczyźnie -60 kg – styl wolny

1. Toghzul Asgarov (Aze)

2. Anatolie Ilarionovitch Guidea (Bul)

3. Rasul Murtazaliev (Rus)

3. Malkhaz Zarkua (Geo)

————————————————

17. Krzysztof Bieńkowski (Polska)

 

mężczyźni – 55 kg – styl wolny

1. Dzhamal Otarsultanov (Rus)

2. Besarion Gochashvili (Geo)

3. Radoslav Marinov Velikov (Bul)

3. Ahmet Peker (Tur)

………………………………………………………………………

10. Adam Bieńkowski (Polska)

 

Jutro na macie zaprezentują się następujący zawodnicy: Roksana Zasina (55 kg), Adam Sobieraj (74 kg) i Bartłomiej Bartnicki (120 kg) – obaj styl wolny. Liczymy na kolejne udane starty naszych zapaśników.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password