Matkowska uratowała honor zapaśników!

Iwona Matkowska (48kg.) zdobyła dla Polski olimpijską kwalifikację podczas rozgrywanego w Sofii Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w zapasach. Polka pokonała kolejno Włoszkę Silvię Felice, Nadezdę Fedorovą z Rosji, a w decydującym o awansie pojedynku Rumunkę Esterę Dobre. Przepustka wywalczona przez Matkowską jest jedyną dla biało-czerwonych w tym turnieju.

Dziś w Sofii wystartowała piątka naszych reprezentantów. Liczyliśmy zwłaszcza na dobre występy naszych pań. Oprócz nich na macie wystartował dziś ostatni zapaśnik w stylu klasycznym. Marcin Olejniczak dopasował się do swoich kolegów z reprezentacji i przegrał swoją walkę w 1/8 finału z Gruzinem Sandro Dikhaminjią. Aż trudno w to uwierzyć, ale nasizawodnicy w stylu klasycznym nie wygrali w Bułgarii nawet jednej walki!

Swoje pierwsze starcia przegrały dziś również Katarzyna Krawczyk (w kategorii 55 kg) i Monika Michalik (63 kg). Nie udało się im więc wybrnąć z trudnej sytuacji w jakiej znalazły się po wczorajszym losowaniu. Lepiej poradziła sobie nasza brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Agnieszka Wieszczek-Kordus. W 1/8 finału, po zaciętym pojedynku, pokonała Norweżkę Maję Gunvor Erlandsen. Niestety w ćwierćfinale lepsza okazała się Ukrainka Kateryna Burmistrova. Polka będzie musiała szukać swojej szansy na Londyn w światowych turniejach kwalifikacyjnych.

I kiedy wydawało się, że z Sofii zapaśnicza kadra wróci na tarczy – pojawił się promyk słońca. Była nim Iwona Matkowska, która we wspaniałym stylu przechodziła kolejne rywalki, w ostateczności wygrywając cały turniej. Jej awans był jednak tylko osłodą fatalnego – w ogólnym zarysie – występu polskiej ekipy.

Zapis relacji z dzisiejszego dnia zmagań

 

Niedzielne walki Polaków:

Styl klasyczny:

96 kg: 1/8 finału: Marcin Olejniczak – Sandro Dikhaminjia (Gruzja)     1:3 (0:1, 1:3)
 

Styl wolny kobiet:

48 kg: 1/8 finału: Iwona Matkowska – Silvia Felice (Włochy)     3:0 (4:0, 2:0)

   1/4 finału: Iwona Matkowska – Nadezda Fedorova (Rosja)     3:0 (3:0, 4:0)

   1/2 finału: Iwona Matkowska – Estera Dobre (Rumunia)     3:1 (4:3, 5:0)

   Finał: Iwona Matkowska – Alexandra Engelhardt (Niemcy)     3:1 (4:0, 4:2)

55 kg: 1/8 finału: Katarzyna Krawczyk – Ludmila Cristea (Mołdawia)     0:3 (0:1, 4:0)

63 kg: 1/8 finału: Monika Michalik – Yuliya Ostapchuk (Ukraina)     0:3 (0:1, 0:1)

72 kg: 1/8 finału: Agnieszka Wieszczek-Kordus – Maja Gunvor Erlandsen (Norwegia)     3:1 (2:1, 0:1, 1:0)

   1/4 finału: Agnieszka Wieszczek-Kordus – Kateryna Burmistrova (Ukraina)     1:3 (0:2, 1:5)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password