ME: 5. miejsce Zasiny

W trzecim dniu zapaśniczych Mistrzostw Europy Polacy nie odnotowali znaczącego sukcesu. Najlepiej zaprezentowała się Roksana Zasina. Polka została sklasyfikowana na 5. miejscu.

 

Zasina startująca w wadze do 55 kg w pierwszej rundzie przegrała z Ukrainką – Nataliją Synyszyn (0:1, 0:1). Polka dzięki kolejnym sukcesom Ukrainki, awansowała jednak do walk repasażowych. Na tym etapie Zasina pewnie pokonała Węgierkę – Emese Barka 3:0 (6:2,3:0). W pojedynku o brązowy medal Polka niestety nie sprostała Rumunce – Ana Maria Paval. Nasza zapaśniczka została sklasyfikowana na 5. miejscu. Mistrzynią Europy w kategorii do 55 kg została Ukrainka – Synyshyn.

 

Medalistki w kategorii 55 kg:

1. Nataliya Synyshyn (Ukraina)

2. Sofia Magdalena Mattsson (Szwecja)

3. Maria Gurova (Rosja)

3. Ana Maria Paval (Rumunia)

—————————————————-

5. Roksana Zasina (Polska)

 

Pozostali nasi reprezentanci spisali się poniżej oczekiwań. Adam Sobieraj w wadze do 74 kg przegrał z Azerem – Alexandrem Gostievem 1:3 i został wyeliminowany z turnieju. W kategorii do 120 kg sytuacja się niestety powtórzyła. Bartłomiej Bartnicki w pierwszym pojedynku nie dał rady Białorusinowi – Ihar Dziatko 0:1, 0:1. Obaj Polacy zajęli odległe miejsca.

 

Medaliści w wadze do 74 kg (styl wolny):

1. Denis Tsargush (Rosja)

2. Davit Khutsishvili (Gruzja)

3. Gabor Hatos (Węgry)

3. Alexander Gostiev (Azerbejdźan)

———————————————————-

15. Adam Sobieraj (Polska)

 

Medalistki – waga do 67 kg

1. Hanna Johansson (Szwecja)

2. Alla Cherkasova (Ukraina)

3. Nadya Sementsova (Azerbejdźan)

3. Dzhanan Manolova (Bułgaria)

 

Jutro w Belgradzie zaprezentują się: Monika Michalik (63 kg) i Maciej Balawender (84 kg). Od soboty na serbskich matach zobaczymy specjalistów od stylu klasycznego.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password