ME: Brązowy medal Michalik

Monika Michalik (63 kg) wywalczyła brązowy medal ME w zapasach.

Polka od początku dzisiejszych zmagań spisywała się znakomicie. W pierwszej rundzie Michalik pokonała pewnie Serbkę – Ane Tube 6:0. W drugim pojedynku zawodniczka Orląt Trzciel w równie efektownym stylu poradziła sobie z Greczynką – Agoro Papavasileiou. Niestety w walce półfinałowej polska zapaśniczka przegrała minimalnie z Rosjanką – Natalią Smirnovą 1:3 (1:1, 1:1, 2:2). Na szczęście Michalik szybko zapomniała o tej porażce i w pojedynku o brązowy medal okazała się lepsza od Jeliny Wasewej z Bułgarii. Tym samym Polka powtórzyła wyczyn sprzed roku, gdzie również na ME wywalczyła medal z brązowego kruszca.

Na macie dzisiejszego dnia zaprezentował się również Maciej Balawender (84 kg). Polak był typowany na medalistę w tej kategorii. Niestety spisał się poniżej oczekiwań. W pierwszej rundzie Balawender pokonał Szwajcara – Marco Riesena 3:1 (1:0, 2:1). Niestety w kolejnej walce przegrał wyraźnie z Białorusinem – Amarhajy Mahamedau 0:3 (0:1, 0:3) i pożegnał się z turniejem.

Jutro do walki przystąpią specjaliści od stylu klasycznego. Do tej pory zapaśnicy w Belgradzie wywalczyli dwa medale. Oba są zasługą Polek. Oprócz dzisiejszego krążka Michalik, dwa dni temu mistrzynią Europy została Iwona Matkowska (51 kg).

O medale w sobotę w stylu klasycznym powalczą:  Dawid Ersetic (55 kg), Edward Barsegjan (60 kg), Damian Fedorowicz (96 kg) i Łukasz Banak (120 kg).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password