ME: Dobry występ Mizdal

Ewa Mizdal zajęła czwarte miejsce w kategorii do 69 kg na Mistrzostwach Europy ciężarowców w Antalyi.

Polka zaprezentowała się na pomoście w Antalyi z bardzo dobrej strony. Mizdal ustanowiła trzy rekordy Polski. W rwaniu osiągnęła rezultat 102 kg. i zajmowała wówczas szóstą pozycję. W podrzucie nasza reprezentantka wykonała dwa dobre podejścia. Ostatecznie udało się Mizdal podrzucić 130 kg. Łączny wynik w dwuboju polskiej sztangistki 232 kg. pozwolił jej na uplasowanie się na czwartym miejscu.

Piąty złoty medal w historii Mistrzostw Europy wywalczyła Rosjanka-Oksana Sliwienko – 258 kg. Srebrny medal przypadł Rumunce-Roxanie Cocos (252 kg). Na trzecim stopniu podium w kategorii do 69 kg. stanęła Rosjanka-Wiktoria Sawienko (252 kg.). Rumunka wygrała ,,srebro'' z reprezentantka Sbornej wagą ciała.