ME IPC w strzelectwie: Złoto Rodzika, dwa srebra Okoniewskiego!

W hiszpańskim Alicante trwają Mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Po trzech dniach na naszym koncie trzy medale. Złoto w pistolecie pneumatycznym wywalczył Filip Rodzik, a w tej samej konkurencji drugi był Sławomir Okoniewski. Ten drugi wywalczył także srebro w pistolecie mieszanym. 

strzelectwoNasi reprezentanci do finału pistoletu pneumatycznego SH1 awansowali z dwóch ostatnich premiowanych awansem pozycji. Okoniewski zajął siódme miejsce z wynikiem 560 pkt, zaś Rodzik uzyskał 558 pkt. i dzięki wysokiej liczbie strzałów w środek tarczy awansował do finału z ósmej lokaty. W kwalifikacjach odpadł natomiast Sławomir Piszczoła, który był 37. Finał tej konkurencji był rywalizacją polsko-polską. Obaj nasi reprezentanci strzelali wyśmienicie i między sobą rozstrzygnęli sprawę złotego krążka. Ostatecznie 0,4 punktu lepszy okazał się Rodzik, który uzyskał 193,3 pkt. Drugi był Okoniewski, a trzeci Serb Rastko Joki (171,0 pkt.).

W pistolecie mieszanym 50m rozegrano najpierw eliminacje. Filip Rodzik był  dziewiąty, a Sławomir Okoniewski 11 w pierwszej grupie eliminacyjnej. Obaj nasi strzelcy awansowali do kolejnej fazy zawodów. Odpadł natomiast Sławomir Piszczoła. W kwalifikacjach świetnie spisał się Okoniewski, który uzyskał trzeci wynik (526 pkt). Pecha miał Rodzik, który uzyskał taki sam wynik jak ósmy zawodnik, jednak strzelał mniej precyzyjnie i zajął ostatecznie miejsce dziewiąte. W finale Okoniewski stoczył wyrównaną walkę z Serbem Jokim, ale ostatecznie to Serb uzyskał lepszy rezultat. Brąz powędrował do Valeriego Ponomarenko z Rosji.

Wyniki Polaków w pozostałych konkurencjach: 

MĘŻCZYŹNI:

– karabin pneumatyczny stojąc SH1 : 27. Waldemar Andruszkiewicz (wynik z kwalifikacji: 584,3 pkt.)

– karabin pneumatyczny leżąc SH1 mieszany: 31. Waldemar Andruszkiewicz (622,5 pkt.)

– pistolet standardowy SH1: 15. Sławomir Okoniewski (310 pkt.), 16. Sławomir Piszczoła (240 pkt.)

– karabin pneumatyczny stojąc SH2 mieszany: 38. Kazimierz Bysiek (607,3 pkt.)

KOBIETY: 

– karabin pneumatyczny stojąc SH1: 17. Jolanta Szulc (390,7 pkt.)

– karabin pneumatyczny leżąc SH1 mieszany: 50. Jolanta Szulc (615,9 pkt.)

– karabin w trzech postawach SH1: 12. Jolanta Szulc (530 pkt.)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password