ME: Klasycy bez sukcesów

Niezbyt dobrze zaprezentowali się polscy zapaśnicy w stylu klasycznym. Z trójki biało-czerwonych najbliżej wywalczenia medalu był Damian Fedorowicz (96 kg).

Zmagania w Belgradzie Polak rozpoczął od porażki z Mindaugasem Ezerskisem 1:3. Na szczęście dzięki kolejnym zwycięstwom Litwina, Fedorowicz awansował do walk repasażowych. W pierwszym pojedynku tej fazy poradził sobie z Czechem – Davidem Valą 3:1. Niestety w walce, której stawką był brązowy medal, Polak okazał się gorszy od Azera – Shalvy Qadabadze. Ostatecznie nasz reprezentant został sklasyfikowany na 5. miejscu.
Bardzo słabo spisali się pozostali Polacy, którzy zaprezentowali się na macie w dzisiejszym dniu. W wadze do 60 kg – Edward Barsegjan przegrał z Ormianinem Arturem Mkrtchyan 3:0. Natomiast w najcięższej kategorii spory zawód sprawił – Łukasz Banak. Polak, który w zeszłym roku na MŚ wywalczył kwalifikację olimpijską, przegrał wyraźnie w pierwszej rundzie z Iosebem Chugoshvili (Bułgaria) 0:3.
Jutro w ostatnim dniu zawodów w arenie belgradzkiej zaprezentują się: Edgar Melkumov (66 kg), Arkadiusz Kułynycz (74 kg) i Damian Janikowski (84 kg). Liczymy szczególnie na dobry występ tego ostatniego. Janikowski na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata zdobył srebrny medal.