ME: Klasycy bez sukcesów

Niezbyt dobrze zaprezentowali się polscy zapaśnicy w stylu klasycznym. Z trójki biało-czerwonych najbliżej wywalczenia medalu był Damian Fedorowicz (96 kg).

Zmagania w Belgradzie Polak rozpoczął od porażki z Mindaugasem Ezerskisem 1:3. Na szczęście dzięki kolejnym zwycięstwom Litwina, Fedorowicz awansował do walk repasażowych. W pierwszym pojedynku tej fazy poradził sobie z Czechem – Davidem Valą 3:1. Niestety w walce, której stawką był brązowy medal, Polak okazał się gorszy od Azera – Shalvy Qadabadze. Ostatecznie nasz reprezentant został sklasyfikowany na 5. miejscu.
Bardzo słabo spisali się pozostali Polacy, którzy zaprezentowali się na macie w dzisiejszym dniu. W wadze do 60 kg – Edward Barsegjan przegrał z Ormianinem Arturem Mkrtchyan 3:0. Natomiast w najcięższej kategorii spory zawód sprawił – Łukasz Banak. Polak, który w zeszłym roku na MŚ wywalczył kwalifikację olimpijską, przegrał wyraźnie w pierwszej rundzie z Iosebem Chugoshvili (Bułgaria) 0:3.
Jutro w ostatnim dniu zawodów w arenie belgradzkiej zaprezentują się: Edgar Melkumov (66 kg), Arkadiusz Kułynycz (74 kg) i Damian Janikowski (84 kg). Liczymy szczególnie na dobry występ tego ostatniego. Janikowski na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata zdobył srebrny medal.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password