ME: Niepowodzenie Klejnowskiej-Krzywańskiej

Przeciętnie zaprezentowały się Polki startujące w kategorii do 58 kg na Mistrzostwach Europy w Antalyi. Czterokrotna Mistrzyni Europy – Aleksandra Klejnowska – Krzywańska spaliła rwanie i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Druga z naszych reprezentantek – Marieta Gotfryd w klasyfikacji końcowej uplasowała się na szóstym miejscu.

Klejnowska do zawodów w Turcji przystępowała w roli jednej z kandydatek do medalu. Niestety Polka nie zaliczyła trzech podejść w rwaniu (88 kg) i pozostała jej tylko walko o mały medal w podrzucie. Druga z naszych reprezentantek- Marieta Gotfryd podniosła w drugiej próbie 91 kg i plasowała się po rwaniu na szóstej pozycji. Wynik uzyskany przez Polkę, zważywszy na jej ostatnie występy na międzynarodowych zawodach w tej specjalności, był jednak przeciętny.

 

W drugiej części zawodów rozczarowana Klejnowska poradziła sobie znacznie lepiej. Zaliczyła kolejno dwie próby (114, 117). Polka próbowała zaatakować 119 kg., jednak tego dnia nie była w stanie podnieść tego ciężaru. Ostatecznie Klejnowska została sklasyfikowana w podrzucie na drugim miejscu. Wielokrotna mistrzyni naszego kraju przegrała wagą ciała w tej konkurencji z Ukrainką Kostovą, która uzyskując w dwuboju 215 kg sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Europy. Marieta Gotfryd w podrzucie zaliczyła 108 kg. i pozostała na szóstym miejscu z łącznym wynikiem 199 kg.

 

Wyniki w kategorii wagowej do 58 kg.

1. Bojanka Kostova (Azerbejdżan) – 215 kg. (98+117)

2. Romela Begaj (Albania) – 215 kg. (102+113)

3. Yelena Shadrina (Rosja) – 211 kg. (95+116)

———————————————————————

6. Marieta Gotfryd (Polska) – 199 kg. (91+108)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password