ME: Nieudany start Polaków

Rosjanin-Dawid Biedżanian został Mistrzem Europy w kategorii do 105 kg w tureckiej Antalyi. Reprezentanci Polski -Arkadiusz Michalski i Kornel Czekiel nieco zawiedli, plasując się odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu.

Polacy bardzo słabo spisali się w rwaniu. Kornel Czekiel miał tylko jedną udaną próbę. Polakowi udało się wyrwać ciężar o masie 170 kg. Natomiast Arkadiusz Michalski uporał się ze wszystkimi ciężarami, które desygnował, ale niestety wynik 167 kg nie rzuca na kolana. Nasi zawodnicy po rwaniu plasowali się na końcu stawki. O wiele lepiej zaprezentowali się na szczęście w podrzucie. Michalski podniósł ciężar ważący 212 kg i został sklasyfikowany w dwuboju na siódmym miejscu (379 kg.). Kornel Czekiel postawił wszystko na jedną kartę. Zaliczył bez problemu pierwszą próbę – 210 kg. W kolejnych podejściach zaryzykował atak na medal. Niestety sztanga o masie… 225 kg. okazała się zbyt ciężka. Polak skończył dwubój na szóstym miejscu (380 kg.).

Złotym medalistą został Rosjanin-Dawid Biedżanian (405 kg.). Srebrny krążek zawisł na szyi jego rodaka -Maksym Szejko. Na trzecim miejscu zakończył zawody Białorusin – Michaił Audzejef.

Na pomoście w Antalyi zabrakło medalistów zeszłorocznych ME w Kazaniu. Przypomnijmy, że brązowym medalistą został wówczas Bartłomiej Bonk (394 kg. w dwuboju).