ME: Piąte miejsce Barana

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w zapasach  zaprezentowała się trójka reprezentantów Polski. Na macie w belgradzkiej arenie blisko wywalczenia medalu był Radosław Baran. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu.

 

W pierwszej rundzie startujący w kategorii 96 kg – Baran trafił na niezwykle wymagającego rywala. Rosjanin – Abdusalam Gadisow okazał się za silny i łatwo pokonał Polaka. Na szczęście Baran mógł powalczyć w walkach repasażowych, ponieważ Rosjanin w pięknym stylu awansował do finału. W potyczkach repasażowych Baran pokonał kolejno Rumuna – Adriana Recoreana (3:0) i Bułgara -Georgi Sredkowa (3:1). Dzięki dwóm zwycięstwom zawodnik WKS Grunwald Poznań awansował do finału repasaży. Zwycięstwo w tej fazie turnieju było równoznacze z wywalczeniem brązowego krążka. Niestety Baran nie wykorzystał okazji, przegrywając w decydującym pojedynku z Białorusinem – Iwanem Jankołskim (0:3). Polak w tegorocznych ME zajął 5. miejsce. Najlepszym ,,wolniakiem” w wadze 96 kg został wspomniany wyżej Gadisow. W finale reprezentant Rosji pokonał Ukraińca – Valerii Andriitsev (Ukraina) 7:0.

 

W dzisiejszym dniu zaprezentował się na macie w Belgradzie – Adam Blok. Polak w kategorii do 66 kg poniósł dwie porażki i został sklasyfikowany dopiero na 17. miejscu. Należy zaznaczyć jednak, że Polak zazwyczaj walczy w niższej wadze. Blok w Serbii walczył w tej wadze ze względu na ustalenia treningowe. W pierwszej rundzie reprezentant naszego przegrał z Rosjaninem – Alanem Gogajewem. Dzięki kolejnym sukcesom pogromcy polskiego zawodnika, Blok otrzymał szansę walki w repasażach. Niestety w pierwszej rundzie dogrywki Polak musiał uznać wyższość Turka – Yakupa Gora (0:3).

 

Na ćwierćfinale swój udział w ME zakończyła Polka – Anna Łukasiak. W kwalifikacjach Polka pokonała Bułgarkę – Elitsę Jankovą 3:1. W kolejnej rundzie, Polka startująca w kategorii do 48 kg poradziła sobie bez problemów ze Słowaczką – Lenką Matejovą (3:0). W walce o półfinał Łukasiak przegrała niestety z Niemką – Jaquelin Schellin 1:3 i została wyeliminowana z turnieju. Ostatecznie Polka zajęła 7. miejsce.

 

Medaliści 1. dnia:

styl wolny – kobiety – 48 kg.

1. Ludmyła Bałuszka (Ukraina)

2.Estera Dobre (Rumunia)

3. Jaqueline Schellin (Niemcy)

3. Marina Wilmowa (Rosja)

——————————————–

7. Anna Łukasiak (Polka)

 

Mężczyźni

styl wolny – 96 kg.

1. Abdusalam Gadisow (Rosja)

2. Walerij Andrijcew (Ukraina)

3. Sehat Balci (Turcja)

3. Iwan Jankołski (Białoruś)

————————————————–

5. Radosław Baran (Polska)

 

Mężczyźni

styl wolny – 66 kg.

1. Alan Gogajew (Rosja)

2. Leonid Bazan (Bułgaria)

3. Gergely Woller (Węgry)

3.Dewid Safarjan (Armenia)

——————————————————

17. Adam Blok (Polska)

 

Jutro na macie w Belgradzie o medale powalczą:  Iwona Matkowska (51 kg), Katarzyna Krawczyk (59 kg) i specjaliści od stylu wolnego: Adam Bieńkowski (55 kg) i Krzysztof Bieńkowski (60 kg).

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password