ME: Polacy bez sukcesów ostatniego dnia

 

Sabina Bagińska zajęła 5. miejsce w kategorii plus 75 kg w ostatnim dniu Mistrzostw Europy w tureckiej Antalyi. W najcięższej kategorii mężczyzn (+105 kg.) na ósmej pozycji uplasował się Daniel Dołęga, brat trzykrotnego mistrza świata – Marcina.

 

 

Polka w dwuboju uzyskała przeciętny wynik – 220 kg. W rwaniu naszej sztangistce udało się zaliczyć 95 kg. Nieco lepiej zaprezentowała się Bagińska w podrzucie. Po dwóch udanych podejściach zakończyła tę konkurencję z ciężarem 125 kg. Ostatecznie Polka w dwuboju została sklasyfikowana na piątym miejscu (220 kg.)

Zwyciężyła bezapelacyjnie Rosjanka-Tatiana Kaszirina. Reprezentantka Sbornej wyrównała rekord świata należący do Chinki – Lulu Zhou (328 kg.). Triumfatorka w pierwszej części dwuboju wyrwała 145 kg. W podrzucie uzyskała 183 kg i tym samym poprawiła rekord Europy w tej specjalności. Rosjanka zaatakowała również rekord globu, ale próba ta okazała się nieudana (188 kg.). Walkę o drugie miejsce stoczyły Julia Konowałowa (Rosja) i Julia Dowhal (Azerbejdżan). Lepsza okazała się ta pierwsza, zaliczając w dwuboju 274 kg. Azerka przegrała ,,srebro’’ zaledwie o 1 kilogram.

 

W kategorii + 105 kg. triumfował Rusłan Albegow (429 kg. w dwuboju). Rosjanin w podrzucie zaliczył sztangę ważącą aż 238 kg.! Na drugim miejscu zawody ukończył Niemiec – Matthias Steiner. Brązowy medal w dwuboju zawisł na szyi Gruzina- Irakli Turmanidze.

Jedyny w stawce zawodników – Polak Daniel Dołęga uplasował się na ósmym miejscu. Zawodnik klubu Zawisza Bydgoszcz wyrwał 183 kg. i podrzucił 221 kg. W ostatnim podejściu Dołęga spróbował zmierzyć się z ciężarem 230 kg., ale próba ta była daleka od ideału. Ostatecznie Polak zakończył zawody z wynikiem 404 kg. w dwuboju. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password