ME w badmintonie – finał miksta – na żywo

Już dziś o godzinie 14:00 rozpocznie się wielki finał Mistrzostw Europy w mikście. Zagra w nim polska para – rozstawiona z numerem 7 – Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak. Zmierzą się z turniejową "ósemką". Duńczycy: Mats Pieler Kolding/Julie Houmann też mają chrapkę na złoto. Kto wyjedzie z tej bitwy zwycięsko? Przekonają się Państwo śledząc naszą relację od godziny 14:00!

Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba – Mats Pieler Kolding/Julie Houmann

2:0 (21:12; 24:22)

13:50 – Już za chwilkę na parkiecie powinni pojawić się Polacy. Na przeciwko nich staną, rozstawieni z numerem "8" Duńczycy: Mats Pieler Kolding i Julie Houmann. Czekamy na emocje, widowisko i…zwycięstwo Polaków, na które bardzo liczymy.

14:03 – Jako pierwsza serwuje Nadieżda Zięba.

14:05 – Długą akcję wygrywają Duńczycy i to oni zaczyną spotkanie od prowadzenia.

14:06 – Kolejne trzy punkty przychodzą naszym rywalom już bardzo szybko… zdecydowanie za szybko.

14:07 – Nareszcie padają pierwsze punkty dla biało-czerwonych!

14:09 – Po raz kolejny Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba uzyskują dwa punkty z rzędu!

14:10 – Kolejne dwa "oczka" i to nasi są na prowadzeniu!!!

14:10 – Kolejne punkty i Polacy odskakują już na 3 punkty

14:10 – Niestety, ta seria nie może trwać w nieskonczoność… przełamują się Duńczycy i zdobywają punkt.

14:13 – Oba zespoły grają bardzo równo. Idą łeb w łeb, punkt za punkt.

14:14 – Dwa punkty pod rząd zdobywają nasi rodacy! Po raz koleny mają przewagę trzech punktów.

14:15 – Już cztery punkty przewagi Polaków!!!

14:16 – Niestety dwa punkty w krótkim czasie zdobywa para duńska. Po 10 minutach gry biało-czerwoni prowadzą 12:10.

14:17 – Dwa "oczka" pod rząd tym razem po naszej stronie!

14:19 – 16:10 to już pokaźna przewaga! Miejmy nadzieje że Robert i Nadieżda utrzymają swoją dobrą grę do końca.

14:20 – Mamy już 17:10!!! Pierwsza partia meczu finałowego zbliża się powoli do końca.

14:20 – Po raz pierwszy od dłuższego czasu punkt zdobywają Duńczycy. I to od razu dwa pod rząd… mimo to nasza przewaga nadal wygląda dobrze.

14:22 – Wraca siedmiopunktowa przewaga biało-czerwonych!!!

14:23 – Mamy piłkę setową dla Polaków.

14:23 – I od razu – pierwsza piłka setowa wykorzystana!!! Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba wygrywają pierwszą odsłonę meczu finałowego! 21:12 i Polacy prowadzą 1:0 w setach!!!

14:25 – Zaczynamy drugiego seta!

14:26 – I od początku biało-czerwoni wychodzą na prowadzenie!

14:27 – W krótkim czasie Duńczycy doprowadzają do remisu 3:3. Liczymy jednak na podobny scenariusz jak w pierwszym secie i szybki odkok Polaków.

14:29 – Są dwa "oczka" przewagi! 6:4

14:30 – I po raz kolejny okres gry punkt za punkt.

14:32 – Nasi rywale przerywają sielankę gry jeden za jeden. Seria trzech punktów i mamy już remis.

14:34 – Po raz kolejny Mateusiak i Zięba odzyskują dwa punkty przewagi. 11:9!

14:35 – Kolejny punkt biało-czerwonych! Czyżby rozpoczynali właśnie "ucieczkę punktową" podobną do tej z pierwszej partii?

14:36 – Tak! To już 4 punkty przewagi!

14:37 – Zaczynają odrabiać straty Duńczycy, ale to nasi są w tej chwili dwa punkty bliżej mistrzostwa!

14:38 – Wynik: 15:11!!! Nadieżda! Robert! Jeszcze tylko 6 punktów od mistrzostwa!

14:39 – Niestety, moja radość była chyba przedwczesna. Duńczycy zdobywają punkty serią i już tylko jedno "oczko" przewagi Polaków.

14:40 – Ależ emocje! Po raz koleny odskakują rywalom Polacy!

14:41 – Na tablicy widzieje wynik 18:14 dla biało-czerwonych! Tylko 3 punkty dzielą naszych rodaków od mistrzostwa Europy!!!

14:43 – Piłka meczowa w rękach Polaków!!! 20:17! Serwuje Nadieżda Zięba!

14:44 – Jeszcze nie teraz… punkt zdobywają Duńczycy zdobywają punkty…

14:47 – Nerwowa końcówka… Gra na przewagi… nie spodziewaliśmy się, że Duńczycy zdołają dogonić Polaków.

14:49 – TAK!!! TAK!!! TAK!!! POLACY MISTRZAMI EUROPY!!! BRAWO NADIEŻDA ZIĘBA!!! BRAWO ROBERT MATEUSIAK!!!

To już wszystko na dziś jeżeli chodzi o badminton. Żegna Państwa Dawid Brilowski zapraszając jednocześnie do śledzenia innej relacji na naszej stronie – o olimpijską kwalifikacje walczą dziś zawodnicy w zapasach i szermierce.