ME w boksie kobiet: Z piątką Polek, bez europejskiej czołówki

Już dziś w bułgarskiej Sofii rozpoczynają się 10. Mistrzostwa Europy Kobiet w boksie. Do Bułgarii poleciało pięć reprezentantek Polski, z wicemistrzynią Europy sprzed pięciu lat Sandrą Drabik (51 kg)  na czele. Ponadto nasz kraj będą reprezentować Aneta Rygielska (60 kg) Kinga Siwa (64 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) i Sylwia Kusiak ( 81 kg). 

Szczególnie niepewna była obecność w kadrze Elżbiety Wójcik. O sprawie wysłania przez klub wniosku o zawieszenie zawodniczki przez Polski Związek Bokserski pisaliśmy TUTAJ. Sama zawodniczka w ubiegłym tygodniu ucięła te spekulacje i przygotowywała się wraz z innymi do bułgarskiej imprezy na obozie w Cetniewie, oczekując na powołanie, które ostatecznie udało jej się uzyskać.

Do Bułgarii wraz z zawodniczkami nie poleciał trener reprezentantek Polski Paweł Pasiak. Trener podczas memoriału im. Feliksa Stamma doznał urazu kolana tylnej części kolana oraz przyczepu tylnego uda. Dodatkowo doszło do urazu kręgosłupa i przesunięcia dysku, co było jednoznaczne z tym, ze szkoleniowiec musiał pozostać w kraju. Do Bułgarii poleciał trener młodzieżowej kadry narodowej kobiet Ludwik Buczyński, wspierany przez Henryka Żołnowskiego i Marka Sobonia.

Plan bułgarskiego turnieju obejmuje cztery dni eliminacji, które potrwają do piątku. Ćwierćfinały odbędą się w sobotę i niedzielę, a we wtorek i w środę zostaną rozegrane walki o medale.

Mistrzostwa są jednak bardzo słabo obsadzone. Dość powiedzieć, że Sandra Drabik w eliminacjach ma wolny los, a swoją pierwszą walkę stoczy dopiero w sobotę ze zwyciężczynią pojedynku Krisztiny Beri i Katrin Noren. Aneta Rygielska w czwartek powalczy z Irlandką Shauną Browne.  Kinga Siwa już jutro zmierzy się z Bułgarką Ilyaną Galabovą, wspomniana Wójcik powalczy z brązową medalistką Igrzysk Commonwealthu sprzed dwóch lat – Walijką Lauren Price. Co ciekawe, w drabince na oficjalnej stronie turnieju nie widnieje nazwisko Kusiak, jednak nie ma też informacji, aby Polka nie miała przystąpić do rywalizacji.

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password