ME w wioślarstwie: cztery kolejne osady w jutrzejszych finałach

Zakończył się już drugi dzień rywalizacji podczas 72. Mistrzostw Europy w wioślarstwie, odbywających się we włoskim Varese. Dzisiaj rozegrane zostały przedbiegi repasażowe i półfinałowe we wszystkich konkurencjach. Poznaliśmy wszystkich uczestników jutrzejszych zmagań, którzy powalczą o medale. Awans do niedzielnych finałów A wywalczyły cztery z sześciu polskich osad, które rywalizowały dzisiaj w Varese. W wyścigach finałowych zobaczymy osadę dwójki podwójnej kobiet, dwójki bez sternika mężczyzn, czwórki bez sternika wagi lekkiej mężczyzn oraz dwójkę podwójną mężczyzn.

Jedyne dzisiejsze zwycięstwo w regatach drugiego dnia rywalizacji odniosły nasze reprezentantki Karolina Gniadek i Agata Gramatyka (AZS AWF Warszawa) w dwójce podwójnej kobiet. Polki wygrały dzisiejszy przedbieg repasażowy, pokazując dużą formę wytrzymałościową i dobre rozpracowanie taktyczne biegu kluczowego, jeżeli chodzi o awans do finału A. Polki mimo średniego startu i nie najlepszej pierwszej fazy rywalizacji, w drugiej znacznie przyśpieszyły, co zaowocowało awansem na pierwszą pozycję w stawce i osiągnięcie zwycięstwa na mecie. Drugie w wyścigu były Dunki i to one oprócz Polek mogły cieszyć się z jutrzejszego awansu do finału A.

Awans do jutrzejszego finału A uzyskała również osada czwórki bez sternika wagi lekkiej mężczyzn, która płynęła w składzie: Paweł Cięszkowski, Tomasz Zagórski (AZS Szczecin), Sebastian Krajewski i Adam Mrotek (Lotto Bydgostia WSG). Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość osady Brytyjskiej, która była zdecydowanie najmocniejsza w stawce. Polacy spokojnie i pewnie utrzymywali się na drugiej pozycji i taką też lokatę dowieźli ostatecznie do mety. Polacy nie musieli się zbytnio sprężać, ponieważ do finału A z tego repasażu awansowało aż 4. z 5. osad startujących w wyścigu. Oprócz Polaków i Brytyjczyków awans uzyskali Niemcy i Rosjanie.

W drugim repasażu dwójki bez sternika mężczyzn dobrze spisali się Wojciech Gutorski (Lotto Bydgostia WSG) i Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk). Polacy zajęli drugą lokatę tuż za osadą Wielkiej Brytanii, jednak stoczyli z wyspiarzami bardzo zacięty bój i o zwycięstwie zadecydowała walka na ostatnich metrach. Rywalizacja o pierwszą lokatę była jedynie ważna w kontekście pokazania swoich sił przed rywalizacją o medale, ponieważ do finału A z tego biegu awansowały dwie osady.

Dzisiaj odbyły się również przedbiegi półfinałowe. W nich wystąpiły dzisiaj trzy nasze osady. Do finału A, awans udało się uzyskać jedynie osadzie dwójki podwójnej mężczyzn czyli Wiktorowi Chabelowi (Tryton Poznań) i Konradowi Wasielewskiemu (AZS Szczecin). Polacy w swoim półfinale zajęli trzecią pozycję, ostatnią która gwarantowała udział w jutrzejszej walce o medale. Wygrali Chorwaci tuż przed osadą Norweską. W drugim półfinale awans uzyskały osady Włoch, Litwy i Serbii. Czwartą pozycję, czyli pierwszą która nie dawała awansu do finału A w dzisiejszym drugim półfinale konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej zajęli Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica). Polacy wystąpią w jutrzejszym finale B tej konkurencji. Do finału A nie udało się również awansować naszej czwórce podwójnej mężczyzn, czyli Michałowi Jelińskiemu (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Piotrowi Licznerskiemu (AZS Szczecin), Pawłowi Paziewskiemu i Adamowi Wicenciakowi (KW04 Poznań). Polacy przypłynęli dzisiaj na pechowym, czwartym miejscu. Ulegli niestety osadzie Estonii, Słowenii i Włoch, co oznacza że nie powalczą jutro o medale i wystąpią w finale B.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password