ME: Zieliński bez medalu

Tomasz Zieliński zajął 5 miejsce w kategorii do 94 kg. na Mistrzostwach Europy ciężarowców w tureckiej Antalyi.

Polak w rwaniu i podrzucie zaliczył dwie udane próby. W pierwszej części dwuboju wyrwał sztangę ważącą 170 kg. W podrzucie udało mu się zaliczyć ciężar 208 kg. Zieliński próbował podrzucić w ostatniej próbie 216 kg., ale niestety podejście zostało spalone. Ostatecznie sztangista reprezentujący klub Tarpan Mrocza w dwuboju uzyskał 378 kg,, co uplasowało go na 5. miejscu.

Mistrzem Europy w kategorii do 94 kg. został Anatoli Ciricu (Mołdawia) – 402 kg. w dwuboju. Srebrny medal przypadł Litwinowi – Aurimasowi Didzbalisowi – 395 kg. Podium uzupełnił reprezentujący Rosję-Asłan Bidiejew – 382 kg.

Dzisiejszy wynik osiągnięty przez Tomasza Zielińskiego jest lepszy o 10 kg. od rezultatu, który dał mu czwarte miejsce na zeszłorocznych ME w Kazaniu.

——————————————————————————————-

W kategorii kobiet do 75 kg. triumfowała Rosjanka – Olga Zubowa. Reprezentantka Sbornej uzyskała w dwuboju 265 kg. Na drugiej pozycju uplasowała się Lidia Valentin (Hiszpania) – 260 kg. Pozostałe zawodniczki zupełnie odstawały od najlepszych sztangistek w tej kategorii. Brązowa medalista – Turczynka Hatice Yilmaz (223 kg.) osiągnęła nawet słabszy rezultat od … Ewy Mizdal. Polka wczoraj w kategorii niższej do 69 kg. uzyskała 230 kg. w dwuboju.