Mecz ostatniej szansy

Po pechowym remisie z Serbami Polacy stają przed ostatnią szansą na uzyskanie awansu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. W Alicante rywalami Biało-Czerwonych będą Hiszpanie. Gospodarze turnieju nie mają już nic do uzyskania – pokonując Serbię i Algierię zapewnili sobie udział na Igrzyskach Olimpijskich. Ponadto podopiecznym Bogdana Wenty wystarczy jedynie remis, choć o wywalczenie go z czwartą drużyną tegorocznych Mistrzostw Europy będzie bardzo trudne. Relacja LIVE z tego meczu rozpocznie się o godz. 20:00.

POLSKA – HISZPANIA 22:33 (9:18)

Dobrej nocy. Mimo wszystko.

Zapraszamy tymczasem do stałego odwiedzania naszego portalu. TU ZNAJDZIECIE WSZYSTKO CO WAŻNE W SPORTACH OLIMPIJSKICH.

Kończymy z ciężkim sercem naszą relację. Za miesiąc o Igrzyska powalczą nasze siatkarki – ostatnia drużyna, która ma szanse na Londyn.

Pora na zmiany. Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Czas trenera Wenty chyba się skończył.

Nie wygrywaliśmy ostatnio ważnych meczów z trudnymi przeciwnikami. Ale najbardziej boli to, że Polacy tak naprawdę awans na Igrzyska mieli już w kieszeni. Przez swoje frajerstwo, przez "nos" trenera Wenty, który tym razem nie zadziałał jak należy zmagania szczypiornistów w Londynie Bielecki i spółka obejrzą wygodnie siedząc w fotelu. Z tak ulubionym przez panów szczypiornitów piwem w ręku.

A tak na serio. Skończył się pewien etap w historii polskiej piłki ręcznej. Ale nie skończył się on ani dziś, ani wczoraj. Tyle że my, wierni kibice Orłów nie chcieliśmy tego widzieć. Mistrzostwa Świata w Szwecji. Mistrzostwa Europy w Serbii. Tam już było widać, że Polska odstaje od ścisłej światowej czołówki.

Samolot poleci do Londynu bez Polaków. Wysiedli oni z niego w ostatnich dwóch minutach meczu z Serbią. Wykazali się wyjątkową, nawet jak na polskie standardy gościnnością.

KONIEC MECZU

60' – Jeszcze jedna bramka na otarcie łez – tym razem strzela Jurasik.

60' – Gra pasywna Hiszpanów i bramkę z kontry strzela jeszcze Bartosz Jurecki.

59' – A Jachlewski nie wykorzystuje karnego.

58' – Obie drużyny zakończą mecz z pięcioma zawodnikami w polu – na ławkę wysłani Lijewski i Morros.

58' – Jaszka trafia w Hombradosa.

57' – Jeszcze rzut karny wywalczył Rivera. Nie wykorzystuje jednak go Canellas.

56' – Bramka Rosińskiego, zmienia ona jedynie rozmiary porażki.

56' – Deja vu – druga bramka w zdobyta w ten sam sposób przez Hiszpanów w ciągu pół minuty.

55' – Ale nawet w przewadze oddajemy Hiszpanom piłkę do kontrataku.

55' – Teraz na dwie minuty kary wykluczony strzelec poprzedniej bramki.

54' – Magueda po raz kolejny pokonuje Wicharego – to już 12 bramek straty.

54' – Rzut karny w wykonaniu Jaszki w poprzeczkę.

53' – Aguinagalde dostaje piłkę na koło i trafia do polskiej bramki.

52' – Jeszcze bramka Rosińskiego, ale o awansie na Igrzyska możemy zapomnieć.

51' – Nie potrafimy nawet zebrać piłki odbitej od słupka, a Hiszpanom nie utrudniamy dobitki.

50' – Znów brak obrony ze strony Polaków, Garcia pokonuje Wicharego.

49' – Bramka Jurasika wciśnięta między słupkiem a nogą Hombradosa.

49' – Faul w ataku Hiszpanów, ale Jurkiewicz zablokowany.

47' – Piękny strzał z biodra Lijewskiego, niestety obok bramki.

47' – Piłka w bramce Wicharego po serii błędów Biało-Czerwonych

46' – Magueda pokonuje z drugiej linii Wicharego.

45' – I po raz kolejny nasz obrotowy pokonuje Hombradosa.

44' – Bramka z koła Bartosza Jureckiego.

43' – Obrona w kole Mariusza jurkiewicza i bramka z rzutu karnego Canellasa. Na bramkę wchodzi Marcin Wichary.

42' – A nam się to nie udaje – kolejna świetna obrona Hombradosa.

42' – Strzal pod poprzeczkę Enterriosa. Zbyt łatwo zdobywają bramki Hiszpanie.

41' – Wiśniewski przerywa atak Hiszpanów i budujemy atak pozycyjny. Za wysoko teraz strzelił Marcin Lijewski.

40' – Potężny strzał Tkaczyka, wreszcie nasz rozgrywający trafia do bramki Hombradosa.

38' – Aguinagalde przypadkowo otrzymał piłkę, którą powinniśmy przejąć i strzelił bramkę.

37' – Enterrios bez problemów pokonuje naszą obronę i bramkarza, ale szybko odpowiada Marcin Lijewski.

36' – Wiśniewski wchodzi na koło i strzela bramkę.

36' – Rzut katny zamieniony na bramkę przez Canellasa.

35' – Kolejna bramka Bartłomieja Jaszki po podaniu Tkaczyka.

35' – Szmal broni strzał z lewego skrzydła.

34' – Bramka Marcina Lijewskiego, który zastąpił brata po przerwie.

34' – I po chwili znów tracimy piłkę i Gurbindo powiększa przewagę do dziesięciu bramek.

33' – Świtny przechwyt Polaków, ale Tkaczyk trafił prosto w Hombradosa. W odpowiedzi bramkę strzelają Hiszpanie

33' – Starcie pomiędzy Aguinagalde i Kuchczyńskim, Polak wykluczony na dwie minuty z gry.

32' – Faul w ataku Aguinagalde, Kuchczyński wykorzystuje przejęcie piłki.

31' – Tkaczyk rzuca obok bramki, źle zaczynają Polacy.

Zaczynamy drugą połowę.

Głowy do góry!!! Jest jeszcze 30 minut.

Wygląda to źle. Wygląda to strasznie. Wygląda to tragicznie. Londyn dla naszych "ręcznych" wydaje się być oddalony o miliony lat świetlnych. Czy to już koniec?? Miejmy nadzieję że nie. Pamiętacie mecz ze Szwecją w trakcie Mistrzostw Europy??? Wiara umiera ostatnia… ale Polacy wyglądają na kompletnie zdruzgotanych tym, co się dzieje w hali w Alicante. A Hiszpanie dobrze się bawią.

30' –  I bramkę do szatni zdobywa Aguinagalde. Do przerwy Hiszpanie prowadzą 18:9

T – na sześć sekund przed końcem pierwszej połowy o przerwę prosi trener Hiszpanów

30' – Trudna pozycja, ale bramkę strzela Bartosz Jurecki.

30' – Jeszcze jedną bramkę dorzuca Rivera.

29' – Kompletny brak obrony wykorzystuje Canellas.

29' – Strzelecką niemoc naszego zespołu przełamuje Tomasz Rosiński.

28' – Canellas z wysokiego wyskoku pokonuje Szmala

28' – Znowu Hombrados broni strzał Bieleckiego.

27' – Blok Guardioli, ale Szmal broni kolejną kontrę Rocasa.

26' – Magueda strzela swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

26' – Rzut Bieleckiego wymuszony sygnalizacją gry pasywnej prosto w bramkarza.

25' – Faul Michała Jureckiego – rzut karny i dwie minuty kary dla naszego rozgrywającego. Canellas trafia

24' – Fatalna dyspozycja naszych obrotowych w dzisiejszym meczu – tym razem w słupek trafia Bartosz Jurecki.

24' – Świetna interwencja Szmala w sytuacji sam na sam z Rocasem.

23' – Sarmiento po raz kolejny strzela bramkę, już pięć bramek tracimy do Hiszpanów. Igrzyska coraz dalej.

22' – Piłka w bramce Szmala, ale Hiszpan przekroczył linię pola karnego.

21' – Po minucie ten sam błąd popełnia Lijewski.

20' – Kolejny strzał Syprzaka, tym razem w poprzeczkę.

20' – Sarmiento wykorzystuje dziurę w naszej obronie i pokonuje Szmala.

19' – Rzut Jaszki prosto w ręce Hombradosa i znów Hiszpanie w ataku.

19' – Błąd Maguedy i Polacy znów budują atak pozycyjny.

18' – Hombrados powstrzymuje strzał Kamila Syprzaka z koła.

17' – Strzał Jurasika z koła prosto w nogi bramkarza, ale po chwili gola strzela Lijewski.

16' – Enterrios strzela kolejną bramkę. W miejsce wicharego wchodzi Szmal.

14' – Przechwyt Michała Jureckiego, ale nasz rozgrywający podał prosto w ręce rywala i w ten sposób tracimy kolejną bramkę.

14' – Strzał Wiśniewskiego z lewego skrzydła powstrzymany przez Hombradosa.

13' – Dobry obrót Aguinagladego i kolejny raz pokonany nasz bramkarz.

12' – Spowolniona kontra Polaków, ale udało się ją zakończyć bramką Jaszki.

11' – Piękna bramka z dziesięciu metrów Krzysztofa Lijewskiego.

11' – Bramka z biodra Antonio Garcii. Hiszpanie powiekszają przewagę..

10' – Świetne podanie na koło, ale Bartek Jurecki strzela w bandę obok bramki.

10' – Uciekł nam w obronie Enterrios i znów Hiszpanie mają trzy bramki przewagi.

9' – Bramka Bartłomieja Jaszki z trudnej pozycji.

8' – Strzał z koła broni Wichary, ale piłka opuściła boisko i nadal jest w posiadaniu naszych rywali. Myli się przy strzale Aguinagalde, a po chwili Tkaczyk i Ugalde.

7' – Błąd Polaków i znów Hiszpanie budują atak pozycyjny.

7' – Enterrios pogubił naszą obronę i z 6m pokonał Wicharego.

6' – Drugi gol Lijewskiego, tym razem po kontrze.

5' – Wysoko dzisiaj w obronie grają Hiszpanie, ale w końcu Lijewski strzela bramkę.

4' – Bramka na 4:0 z drugiej linii – jej strzelcem Enterrios.

3' – Strzał Krzysztofa Lijewskiego zablokowany przez bramkarza Hiszpanii.

T – bardzo wcześnie Bogdan Wenta prosi o pierwszą przerwę na żądanie.

2' – Tomas po raz drugi strzela bramkę z kontry – tym razem niecelnie Tkaczyk podawał do Jureckiego. Po chwili trzecią kontrę wykorzystuje Ugalde.

1' – Świetny blok Polaków, ale strzał Adama Wiśniewskiego zatrzymuje Hombrados. Polak nie zdążył wrócić do obrony i Wichary pokonany po raz pierwszy

0' – ZACZYNAMY BATALIĘ O IGRZYSKA

20:12 – Odegrane już zostały hymny obydwu krajów – "Mazurek Dąbrowskiego" i "Viva Espana".

20:10 – To z całą pewnością najważniejszy mecz ostatniego czterolecia dla reprezentacji trenera Wenty. Mecz sędziować będą Kenneth Abrahamsen i Arne Kristiansen z Norwegii. Ci panowie w 2010 roku sędziowali mecz Polaków z Chorwatami w półfinale Mistrzostw Europy i zyskali w naszym kraju sławę Howarda Webba.

20:05 – W dzisiejszym meczu Polacy mają ostatnią szansę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Aby to osiągnąć nie mogą przegrać meczu z Hiszpanami.

Już 20:00, a zatem zaczynamy relację LIVE z ostatniego meczu piłkarzy ręcznych na rozgrywanym w Alicante turnieju kwalifikacyjnego na Igrzyska Olimpijskie.

Relację prowadzi: Wojciech Nowakowski