Męczarnie Trzech Koron

Gospodarze kwalifikacyjnego turnieju w Goeteborgu po zaciętym pojedynku pokonali ekipę Brazylii, uważanej za kopciuszka tego turnieju.

Szwedzi po zaskakująco trudnym dla nich meczu w hali Scandinavium pokonali reprezentantów Kraju Kawy 25:20.

Do przerwy Trzy Korony długo nie mogły się odnaleźć, w ich akcjach można było wyczuć duże zdenerwowanie przez co wynik oscylował cały czas wokół remisu, dopiero po paru minutach udało się Szwedom odskoczyć Brazylijczykom na dwie bramki i taką przewagę udało im się utrzymać do przerwy, kończąc ją wynikiem 12:10. Po przerwie gra niewiele się zmieniła w wykonaniu obu ekip, wynik cały czas utrzymywał się na dwubramkowym prowadzeniu ekipy szwedzkiej. Dopiero w drugiej części drugiej połowy udało im się odskoczyć na więcej bramek i dowieść zwycięstwo na inaugurację do końcowego gwizdka pary sędziowskiej.

Szwedzi będą jednak musieli się dużo lepiej zaprezentować w jutrzejszym pojedynku z Macedonią jeśli nie chcą mieć problemów z awansem do Londynu.

Szwecja – Brazylia 25:20 (12:10)

Sędziowie: Krstic, Ljubic (Słowenia)

Szwecja: J. Larholm (5), N. Ekberg (4), F. Petersen (3), M. Zachrisson (3), H. Lundstrom (2), K. Andersson (2), D. Doder (2), M. Gustafsson (1), L. Karlsson (1), J. Jakobsson (1),  A. Nilsson (1)

Brazylia: F. Ribeiro (5), F. Chiuffa (3), F. J. Pacheco (3), H. Teixeira (3), V. Teixeira (2), A. Silva (2), B. Santana (1), L. Bortolini (1)