Megeve szczęśliwe dla Dufour-Lapointe i Deneena

Swoje występy w tym sezonie zakończyli zawodnicy narciarstwa dowolnego jeżdżący po muldach. Ostatnie zawody odybyły się w nieolimpijskiej konkurencji, tzw. dual moguls, w których narciarze zjeżdżają obok siebie, a o awansie do dalszej fazy rywalizacji decyduje lepsza nota z danego przejazdu. We Francuskim Megeve triumfowali Kanadyjka Justine Dufour-Lapointe i Amerykanin Patrick Deneen.

Rywalizacja pań została w tym sezonie całkowicie zdominowana przez koleżankę Deneena z reprezentacji. Hannah Kearney – bo o niej mowa – wygrała aż 11 z 13 rozegranych zawodów Pucharu Świata. Zapewniło jej to triumf w klasyfikacji generalnej zawodników jeżdżących po muldach, ale także w ogólnej – dla wszystkich narciarzy dowolnych, gdzie wyprzedziła z olbrzymią przewagą Chinkę Mengtao Xu, która zajmuje się skokami akrobatycznymi.

Wczoraj jednak Amerykanka nie mogła się cieszyć z kolejnego sukcesu. Niespodziewanie uległa w ćwierćfinale późniejszej finalistce zawodów – Japonce Miki Ito. W Megeve najlepsza okazała się Justine Dufour-Lapointe. Trzecia była jej siostra Chloe.

Klasyfikacja generalna – muldy kobiet:

1. Hannah Kearney (USA)    1195 pkt

2. Justine Dufour-Lapointe (Kanada)    732 pkt

3. Nikola Sudova (Czechy)    565 pkt

Klasyfikacja generalna – narciarstwo dowolne kobiet:

1. Hannah Kearney (USA/muldy)    91.92 pkt

2. Mengtao Xu (Chiny/skoki akrobatyczne)    66.00 pkt

3. Marielle Thompson (Kanada/ski cross)    59.00 pkt

Zwycięzca klasyfikacji generalnej mężczyzn – Kanadyjczyk Mikael Kingsbury – także okazał się być najlepszym narciarzem dowolnym w sezonie. Podobnie jak Kearney w tym sezonie odniósł wiele zwycięstw – dokładnie osiem – i w klasyfikacji wyprzedził zwycięzcę dzisiejszego konkursu – Deneena, a także zawodnika, który wygrał rywalizację w skokach akrobatycznych – swojego rodaka Oliviera Rochona. Dziś Kingsbury zajął drugie miejsce. Tuż za najlepszymi zawodnikami tego sezonu znalazł się kolejny Kanadyjczyk Marc-Antoine Gagnon.

Klasyfikacja generalna – muldy mężczyzn:

1. Mikael Kingsbury (Kanada)    1180 pkt

2. Patrick Deneen (USA)    715 pkt

3. Jeremy Cota (USA)    674 pkt

Klasyfikacja generalna – narciarstwo dowolne mężczyzn:

1. Mikael Kingsbury (Kanada/muldy)    90.77 pkt

2. Patrick Deneen (USA/muldy)    55.00 pkt

3. Olivier Rochon (Kanada/skoki akrobatyczne)    54.30 pkt

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password