Meksyk wita – startuje festiwal sportu!

Dzisiaj w Meksyku rozpoczynają się mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w pływaniu i podnoszeniu ciężarów. Organizatorzy nadali im nazwę festiwalu sportu. 

Pierwotnie zawody miały odbyć się na początku października, ale trzęsienie ziemi jakie przeszło przez Meksyk (o skali 7,1 Richtera) 19 września okazało się być reżyserem przykrych wydarzeń. Ze względu na skalę zniszczeń Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski pierwszy raz w historii odwołał dwie imprezy rangi mistrzowskiej.

Ostatecznie czempionat globu w dwóch dyscyplinach rozpocznie się w Mexico City dzisiaj i potrwa do 8 grudnia. W gronie najlepszych pływaków i ciężarowców świata jest reprezentacja Polski medalistami paraolimpijskimi na czele! Do wody wskoczy 10. biało-czerwonych, a sztangę będzie wyciskać 13 sportowców z orzełkiem na piersi.

Na starcie zobaczymy w konkurencjach pływackich zobaczymy: Jacka Czecha, Michała Golusa, Karolinę Hamer, Oliwię Jabłońską, Patryka Karlińskiego, Wojciecha Makowskiego, Kamila Otowskiego, Kamila Rzetelskiego i Paulinę Woźniak.

Natomiast w mistrzostwach ciężarowców Polskę będą reprezentować: Małgorzata Hałas-Koralewska, Beata Jankowska, Wawrzyniec Latus,  Paulina Przywecka-Puziak, Michał Salwa, Sławomir Szymański, Sebastian Świtoński, Mariusz Tomczyk, Justyna Kozdryk, Grzegorz Lanzer, Marek Trykacz, Mateusz Woroszył i Marzena Zięba.

Każdy dzień zawodów rozpoczynać się będzie mniej więcej o 9 i 10 czasu lokalnego (tj. o 16, 17 w Polsce). Podsumowania startów Polaków znajdziecie codziennie w godzinach wieczornych oraz porannych na naszej stronie!

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password