Miami podbite – dziewiąty tytuł Isi

Agnieszka Radwańska wygrała 7:5, 6:4 z Marią Sharapovą w finale turnieju WTA w Miami i zdobyła swój dziewiąty tytuł w karierze.

Zapis relacji LIVE z tego meczu przeprowadzonej na naszym serwisie TUTAJ

Agnieszka Radwańska wygrywając turniej w Miami, nazywany „piątą lewą Wielkiego Szlema” osiągnęła życiowy sukces. W ubiegłym roku wygrała już turniej w Pekinie – o zbliżonej puli nagród, ale jest on mniej prestiżowy niż ten w Miami. Polka zdobyła nagrodę w wysokoci 712 tysięcy dolarów oraz 1000 punktów w rankingu WTA. W najbliższym rankingu będzie nadal na 4. miejscu, ale do wyprzedzającej ją Petry Kvitowej będzie traciła już tylko około 300 punktów. Radwańska wygrała turniej w Miami w wielkim stylu. Nie przegrała seta, a w pokonanym polu prócz Szarapowej pozostawiła Venus Williams i Marion Bartoli.

Dzisiejszy mecz był niezwykle zacięty. Trwał ponad 100 minut, a o wygranej w każdym secie decydowało jedno przełamanie. W obu przypadkach w najważniejszym momencie – decydującym o wygranej seta i meczu. Szarapowa wykorzystywała swoje znane atuty – doskonały serwis i bardzo mocne returny. Agnieszka grała bardziej kombinacyjnie, mądrzej technicznie i taktycznie. Starała się zmęczyć przeciwniczkę długimi wymianami i „ganianiem” po korcie licząc, że zmęczona Rosjanka będzie popełniała więcej niewymuszonych błędów. Ta taktyka przyniosła pożądany efekt. W decydujących momentach obu setów Rosjanka myliła się. Radwańska wygrałą mecz już przy pierwszej piłce meczowej.

Agnieszka Radwańska – Maria Szarapowa 7:5, 6:4 w finale w Miami. To sportowa waidomość roku. Jesteśmy pewni, że jeszcze wiele radości dostarczy nam Agnieszka w tym roku. Miejmy nadzieję, że będzie tak w Londynie w trakcie Igrzysk Olimpijskich. Dobrze by się stało, by do tego czasu Radwańska osiągnęłą choćby drugie miejsce w rankingu WTA, by na Victorię Azarenkę (jedyna tenisistka, która w tym roku potrafi wygrywać z Isią) trafiła ewentualnie dopiero w finale Igrzysk. Patrząc na formę Polki jest na to duża szansa.