Miarczyński najlepszym deskarzem Europy

Przemysław Miarczyński zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w regatach rozgrywanych u wybrzeży Madery. Na trzecim miejscu uplasował się zeszłoroczny triumfator tej imprezy – Piotr Myszka. Najlepsza z Polek – Zofia Klepacka została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Dzisiejsze wyścigi medalowe ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zostały odwołane. W klasyfikacji generalnej Miarczyński wyprzedził drugiego Greka – Byron Kokkalanisa tylko większą liczną zwycięstw w poszczególnych wyścigach. Piotr Myszka w punktacji generalnej stracił do Miarczyńskiego 9 punktów. W czołowej dziesiątce uplasował się trzeci z biało-czerwonych – Michał Majewski (9. miejsce).

Najlepszą deskarką Europy została Hiszpanka – Marina Alabau. Na 5. pozycji uplasowała się zeszłoroczna złota medalistka – Zofia Noceti-Klepacka. Polka mogłaby zając wyższe miejsce, ale niestety przez błąd trenera odjęto jej punkty za trzy pierwsze wyścigi. Okazało się, że deska Polki posiada nieprawidłowy numer seryjny. Gdyby nie ta wpadka, Klepacka uplasowałaby się prawdopodobnie na 2. miejscu. W czołówce znalazły się również Maja Dziarnowska (7. miejsce) i Hanna Zembrzuska (8. pozycja).