Mikst odpadł w Australii

Polski mikst Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba przegrał w ćwierćfinale turnieju Yonex Australian Open.

Przeciwnikami Polaków byli reprezentanci Tajwanu Hung Ling Chen i Wen Hsing Cheng, rozstawieni w turnieju z numerem 2. Polacy nie byli oczywiście faworytami tego pojedynku. Pierwszy set to w początkowej fazie wyrównana walka, ale od stanu 8:8 zarysowująca się przewaga Azjatów. Zarysowująca się do końca partii zakońconej wynikiem 16:21. Drugi set toczył się od poczatku pod dyktando Tajwańczyków. Polacy walczyli dzielnie, nie było dla nich staconych lotek, w połowie partii wyszli nawet na prowadzenie. ale zabrakło im po prostu umiejętności. Przegrali drugiego seta 19:21 i cały mecz 0:2.

Ale występ Nadieżdy i Roberta w Australii trzeba ocenić pozytywnie. po długich zmaganiach z kłopotami zdrowotnymi zaprezentowali niezłą formę, która może napawać optymizmem przed dalszymi walkami o olimpijską przepustkę.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password