Mińsk 2019: Nowe plany ujrzały światło dzienne

Po długim milczeniu i oczekiwaniu ze strony całego Starego Kontynentu, docierają do nas pierwsze informacje dotyczące II Igrzysk Europejskich, które za dwa lata mają odbyć się w Mińsku.

Prezydent Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret formujący dyrekcję igrzysk. Jak poinformowała agencja BelTA w dekrecie zawarte są m.in. kwestie finansowe, mające na celu ograniczyć koszty organizacji imprezy, a także główne zadania, funkcje i uprawnienia dyrekcji. Dokument reguluje także kwestie administracyjne nowopowstałego organu.

Tymczasem stolicę Białorusi odwiedziła Komisja Kordynacyjna Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Podczas spotkań z wiceprezydentem Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego, Andriejem Astaszewiczem, i ministrem sportu, Aleksandrem Szamko. W trakcie rozmów padło potwierdzenie planów wprowadzenia do programu igrzysk łucznictwa oraz podnoszenia ciężarów. O ile rywalizację w tej pierwszej dyscyplinie oglądaliśmy w Baku podczas pierwszej edycji igrzysk europejskich, o tyle z inicjatywą wprowadzenia zmagań sztangistów wyszli sami Białorusini, dla których jest to jeden ze sportów narodowych.

Mińsk został wybrany na organizatora II Igrzysk Europejskich w październiku ubiegłego roku, po tym jak pierwotnie wyznaczeni Holendrzy wycofali się, a kraj drugiego wyboru, Rosja, ogarnął skandal dopingowy.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password