Mińsk 2019: Ogłoszono program II Igrzysk Europejskich

Szesnaście dyscyplin sportowych znajdzie się w programie II Igrzysk Europejskich, które w 2019 roku odbędą się w Mińsku – oficjalnie poinformował Europejski Komitet Olimpijski. Według słów prezydenta EKOl Janeza Kocijancica w jedenastu z nich zawodnicy będą rywalizować o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W porównaniu z igrzyskami w Baku, które odbyły się dwa lata temu, w programie zabraknie sportów wodnych (pływania, skoków do wody, pływania synchronicznego i piłki wodnej), szermierki, taekwondo i triathlonu. Siatkówka z kolei będzie rozegrana wyłącznie w wydaniu plażowym. Kluczowym elementem programu mińskiej imprezy mają być zmagania lekkoatletyczne – w przeciwieństwie do poprzedniej edycji igrzysk europejskich, kiedy to rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Europy III ligi, tym razem ma zostać zaprezentowana „nowoczesna koncepcja” królowej sportu.

W Mińsku oglądać będziemy też zmagania w łucznictwie, badmintonie, boksie, kajakarstwie, kolarstwie, gimnastyce, karate, judo, strzelectwie, tenisie stołowym i zapasach. Spośród pozostałych dyscyplin w programie znajdują się nieolimpijskie sambo, piłka nożna plażowa oraz koszykówka 3×3.

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password