Mińsk gospodarzem Igrzysk Europejskich 2019!

Mińsk został wybrany gospodarzem II Letnich Igrzysk Europejskich – taką informację podał dziś prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka.

Europejski Komitet Olimpijski (EOC) organizatora drugich w historii igrzysk europejskich musiał szukać ponownie, po rezygnacji Holandii, którą pierwotnie obdarowano zaszczytem goszczenia tych zawodów.

W tej sytuacji w gronie kadydatów pozostał białoruski Mińsk oraz jedno z miast Rosji – Soczi lub Kazań. Ostatecznie propozycja rosyjska została zdyskwalifikowana przez EOC na skutek afery dopingowej w tym kraju. Dziś prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka podczas posiedzenia Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich Europy potwierdził chęć organizacji zawodów.

Poparcie dla Białorusi wyraziły 43 narodowe komitety olimpijskie. Przeciwko opowiedziała się jedynie Dania i Norwegia, natomiast kolejnych pięć krajów wstrzymało się od głosowania.

Przypomnijmy, że historyczne, pierwsze igrzyska europejskie w 2015 roku odbyły się w Baku. Zmagania w Azerbejdżanie początkowo budziły wiele wątpliwości, ale impreza okazała się wielkim sukcesem pod względem sportowym i organizacyjnym. W zawodach wystartowało około 6 tysięcy sportowców, z 50 krajów Europy w tym ponad dwustu Polaków, którzy rywalizację zakończyli z dwudziestoma medalami (2-8-10).

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password