Mistrzostwa Ameryki w kajakarstwie górskim

W miniony weekend w Foz du Iguacu odbyły się Mistrzostwa Ameryki w kajakarstwie górskim. Były one okazją dla zawodników z tego kontynentu do zdobycia olimpijskich kwalifikacji. Na starcie pojawiło się 10 reprezentacji. O olimpijskie paszporty walczyły ekipy Argentyny, Brazylii, Kanady, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Meksyku, Paragwaju, USA i Wenezueli.

W konkurencji C-2 mężczyzn najlepsi okazali się Jeff Larimer i Eric Hurd. Tuż za amerykańskim duetem uplasowali się Brazylijczycy Cassio Petry i Charles Coorea. Podium uzupełnili Casey Eichfeld/Devin McEwan z USA. Kwalifikację zdobyli Amerykanie..

W K-1 panów najlepszy czas uzyskał Kanadyjczyk David Ford. Za nim dublet gospodarzy: Pedro Da Silva wyprzedził Ricardo Taquesa.Olimpijski paszport za pośrednictwem Forda wywalczyła ekipa Kanady.

Tą samą konkurencję wśród pań zdominowała Brazylijka Ana Satila. Srebro zdobyła Jessica Groenveld, wyprzedzając swoją rodaczkę Theę Froehlich.Kwalifikację w tej konkurencji zdobyły Brazylijki.

Podwójny triumf w C-1 panów zanotowali Amerykanie. Wygrał TBenn Fraker, drugi był Casey Eichfeld. Na najniższym stopniu podium stanął Smedley Cameron z Kanady. Kwalifikacja trafiła do USA.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password